Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Projekty z sauną

Znaleziono 4 projektów

Wyświetlanie 1-4 z 4 projektów

Sauna pozwala nie tylko zrelaksować się naszemu ciału, ale też pozytywnie wpływa na odporność organizmu. Opcja zainstalowania jej w domu daje możliwość korzystania z dobroczynnych właściwości sauny właściwie bez żadnych ograniczeń. Okresowe przebywanie w wysokiej temperaturze wpływa pozytywnie między innymi na krążenie. Jeśli jesteśmy zwolennikami tej formy wypoczynku, jest to znakomite rozwiązanie. Wymaga ono co prawda pewnych poświęceń przy instalacji potrzebnych urządzeń, ale w wielu wypadkach jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Co musimy wiedzieć o domowej saunie?
Na pomieszczenie tego rodzaju nie musimy przeznaczać zbyt dużej powierzchni. Spokojnie wystarczą dwa metry kwadratowe lub nawet nieco mniej. Jeśli sauna została uwzględniona w projekcie domu, zwykle znajduje się przy nim miejsce przeznaczone do odpoczynku. Wielu użytkowników łaźni ceni sobie możliwość wyjścia po sesji na zewnątrz. Przy wyborze projektu domu z sauną warto więc zwrócić uwagę na to, czy umiejscowienie sauny pozwala na szybkie przejście do ogrodu, w którym możemy kontynuować relaks. Domy, które w swoim planie uwzględniają łaźnię fińską, są zwykle dość duże i przekraczają swoją powierzchnią 120 metrów kwadratowych. Dzięki temu, że jeden z pokoi od początku jest przeznaczony do wypełniania tej funkcji, nie musimy dostosowywać do tej roli innego wnętrza. Oprócz tego już przy budowie i wykańczaniu obiektu brane są pod uwagę kwestie takie jak odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Bardzo istotne jest również zaplanowania wszystkich elementów instalacji, które są niezbędne do tego, by korzystać z sauny.

Projekty domów z sauną od Archeton
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z sauną widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.