Polecane nowości

Malik Bobo
Jaskier Alfa
Zyga OZE
Ajaks Prima
Jagoda Solo Prima
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty z ogrzewaniem gazowym

Jedną z najpopularniejszych metod zapewniania komfortu cieplnego w domu jednorodzinnym jest ogrzewanie za pomocą gazu. Wybór ten wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiednich warunków. Choć nie zawsze istnieje taka konieczność, często wyodrębnione zostaje pomieszczenie na kocioł. W przypadku mniejszych urządzeń wystarczy wygospodarować trochę miejsca w kuchni lub łazience.

Jeśli zdecydujemy się na projekt domu z ogrzewaniem gazowym, który przewiduje kotłownie, będzie ona znacząco różnić się od tej potrzebnej w przypadku stosowania opału paliwem stałym. Przede wszystkim metraż kotłowni gazowej nie musi być tak duży. Ogrzewanie gazowe wymaga też od użytkownika dużo mniejszego zaangażowania, niż na przykład opał węglem. Nie musimy sami dokładać paliwa. Zadbać należy jedynie o wykonanie corocznego przeglądu.

Czym powinien się charakteryzować projekt domu z ogrzewaniem gazowym?
Projekt architektoniczny domu ogrzewanego kotłem gazowym musi przede wszystkim uwzględniać miejsce na jego instalację. W przypadku mniejszych pieców może to być jedynie wnęka znajdująca się w kuchni czy łazience, większe urządzenia będą potrzebowały osobnego pokoju.

Czy projekty domów z ogrzewaniem gazowym są ograniczone przepisami?
Wielkość kotłowni jest oczywiście zależna od mocy kotła. Istnieją dwie kategorie tych urządzeń: z otwartą i zamkniętą komorą spalania. W przypadku tych pierwszych minimum to 8 m2, natomiast przy drugich 6,5 m2. Regulowana jest również wysokość pomieszczenia. Jeśli moc kotła mieści się w przedziale 30-60 kW, musi ona wynosić przynajmniej 2,2 m. Gdy zaś przekracza 60 kW - przynajmniej 2,5 m.

Nowoczesne projekty domów z ogrzewaniem gazowym w Archeton
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z ogrzewaniem gazowym widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.

Brak dostępnych projektów

Bądźcie czujni! Jak tylko dodamy projekty to pojawią one się tutaj.