Topaz Prima Duo
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Iryda Rex Duo
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

domy w technologii szkieletowej

Znaleziono 8 projektów

Wyświetlanie 1-8 z 8 projektów

Proponujemy szeroką ofertę projektów domów szkieletowych przygotowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i nowoczesnymi trendami w projektowaniu oraz architekturze. U nas znajdziesz zarówno projekty domów małych, jak i dużych. Nasi doradcy pomogą również w wyborze projektu domu szkieletowego, jeśli nie będziesz pewny, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Skontaktuj się z nami już dziś! Możesz również zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat domów szkieletowych na naszej stronie internetowej.

Dom szkieletowy – czym się charakteryzuje?

Dlaczego warto wybrać dom szkieletowy? Trzeba podkreślić, że obecnie można znaleźć wiele projektów domów, które wykorzystują zróżnicowaną technologię budowy i konstrukcji. Jednym z tych rozwiązań jest właśnie konstrukcja szkieletowa. W naszej ofercie projektów można znaleźć również takie funkcjonalne propozycje. Zwykle stosuje się w takich budynkach szkielet drewniany (technologia kanadyjska) lub drewnianą konstrukcję słupową (technologia niemiecka). W domu szkieletowym konstrukcja ścian składa się ze słupów drewnianych, ale są tu różnice między technologiami. W technologii kanadyjskiej słupki drewniane mają średnicę 10 × 10 cm, natomiast w niemieckiej – 12 × 15 cm. Czasami stosuje się również szkielet stalowy, chociaż to rzadkie rozwiązanie. Jeśli nie wiesz, jaka technologia jest najlepsza dla Ciebie, zapytaj naszego doradcę!

Wymarzony dom szkieletowy – letniskowy czy całoroczny?

Domy szkieletowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tym bardziej że projektowane są w ponadczasowym stylu z wykorzystaniem drewnianych materiałów. Budynki o konstrukcji szkieletowej traktowane są zwykle użytkowo jako domki letniskowe i przez lata pozostawały w opozycji do tradycyjnego budownictwa. To się jednak zmieniło. Dziś projekty domów szkieletowych cieszą się dużą popularnością również dlatego, że są coraz częściej użytkowane jako domy całoroczne. Obecna technologia na to pozwala. Wystarczy takie domy ocieplić (np. za pomocą styropianu, wełny mineralnej). Zatem projekt domu szkieletowego można już traktować jako projekt konstrukcji całorocznej, budynku mieszkalnego.

Jakie materiały do budowy domów szkieletowych?

W technologii szkieletowej stosuje się różne rozwiązania i materiały. Przy budowie domów szkieletowych drewnianych będzie to oczywiście związane z materiałem naturalnym. Do takich budynków najczęściej wykorzystuje się drzewa iglaste, a dominuje drewno sosnowe i świerkowe. Nie ma jednak problemu, jeśli inwestor wybierze inny rodzaj drewna. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład modrzew, ponieważ jest bardzo trwały. Za to sosna jest tańszym materiałem i łatwiejszym w obróbce, a świerk zapewnia lepsze ocieplenie budynku. Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni materiał konstrukcyjny!

Projekty domów szkieletowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Domy szkieletowe mają wiele zalet, wśród których jednym z ważniejszych jest krótki czas budowy. Zwykle wystarczy na to kilka miesięcy. Co jest jednak ważne przy wyborze projektu domu szkieletowego? Przede wszystkim ważny jest materiał wykonania – drewno lub stal. Jeśli drewno, to jaki gatunek. Istotne jest także to, jak duża powierzchnia zabudowy jest potrzebna inwestorowi i jakich pomieszczeń potrzebuje. Jeden inwestor będzie wymagał, żeby w projekcie została uwzględniona duża kotłownia, dla drugiego istotne będą przestronne sypialnie, duża liczba pokoi i ogólnie duży metraż powierzchni użytkowej, jeszcze inny chce mieć zadaszony taras, dom z poddaszem użytkowym lub salon z aneksem kuchennym. Dlatego przed wyborem projektu należy przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania wobec domu. 

Projekt domu szkieletowego – jak wybrać dobry?

Możesz zdecydować się na różne rozwiązania, ale kluczem jest wybór dobrego, czyli odpowiedniego dla planowanej inwestycji projektu domu szkieletowego. W naszej ofercie można jednak znaleźć projekty bardzo zróżnicowane, dlatego bez problemu znajdziesz w naszym serwisie domy o różnych stylach, budynki przystosowane do działek o różnej wielkości (np. na wąską działkę), uwzględniające różne warunki zabudowy i technologie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami! 

Projekty domów szkieletowych drewnianych – ekologiczne budownictwo

W ostatnich latach coraz ważniejszy w budownictwie staje się aspekt ekologiczny. Domy szkieletowe drewniane są jak najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Wykorzystuje się tu przecież materiał naturalny, który bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję rozwiązań ekologicznych. Już sama budowa takich budynków nie jest tak szkodliwa dla środowiska, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego budownictwa (np. czystszy plac budowy). 

Dlaczego gotowe projekty domów szkieletowych?

W naszej ofercie mamy zarówno małe domy szkieletowe, jak i duże budynki tego rodzaju. Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu szkieletowego? To przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, jaki trzeba przeznaczyć na przygotowanie nowego projektu od podstaw, a więc szybciej można rozpocząć inwestycję. Gotowy projekt można przystosować do potrzeb konkretnej inwestycji. Zapraszamy do skorzystania z naszej kolekcji projektów domów szkieletowych!

Zobacz także projekty domów w innych technologiach:

Murowana – z ceramiki

Murowana – z betonu komórkowego

Murowana – z silikatu

Bal drewniany