Polecane nowości

Malik Bobo
Jaskier Alfa
Zyga OZE
Ajaks Prima
Jagoda Solo Prima
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty z otwartą kuchnia

Powierzchnie domów w projektach z otwartą kuchnią charakteryzują się dużą rozpiętością. Takie rozwiązanie architektoniczne nie jest więc - wbrew pozorom - nierozerwalnie związane z niewielkimi domami, w których trudno jest zagospodarować wystarczająco dużo miejsca na pomieszczenie przeznaczone wyłącznie do gotowania. Dla wielu osób otwarta kuchnia nie jest koniecznością, a świadomym wyborem. Połączenie jej z pokojem dziennym pozwala nie tylko komunikować się z przebywającymi w nim gośćmi, ale też korzystać z wpadającego z wszystkich stron światła.

Wygoda i przestronność
Brak rozdzielenia pomieszczeń ściankami działowymi sprzyja oczywiście poczuciu swobody i wizualnie powiększa dostępną przestrzeń. Większość projektów domów z otwartą kuchnią przewiduje raczej przylegające do ścian blaty niż wyspy. To drugie rozwiązanie pozwala chociaż w pewnym stopniu oddzielić oba wnętrza. Jeśli chcemy jeszcze bardziej odróżnić kuchnię od tej części parteru, która stanowi salon, możemy zdecydować się na położenie w obu pomieszczeniach zupełnie innych płytek podłogowych. Na niektórych planach budynków mieszkalnych spośród tych, które łączą pokój dzienny i kuchnię, osobno zaznaczono mały blat przeznaczony do codziennego spożywania posiłków i jadalniany stół. Rozwiązaniem zapewniającym największą przestronność jest umieszczenie połączonego pomieszczenia kuchenno- dziennego na planie prostokąta. W ten sposób oddzielimy funkcjonalną część domu od przedsionka, korytarza czy sypialni. Niektóre projekty budynków mieszkalnych umiejscawiają otwartą kuchnię bardzo blisko tarasu, co jeszcze bardziej powiększa część jadalno-wypoczynkową. Ułatwia to również obsługę gości w lecie, gdy chcą oni przebywać i jeść na zewnątrz.

Zobacz nasze projekty!
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z otwartą kuchnią widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania.

Brak dostępnych projektów

Bądźcie czujni! Jak tylko dodamy projekty to pojawią one się tutaj.