Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

projekty domów z kotłownią na węgiel

Znaleziono 14 projektów

Wyświetlanie 1-14 z 14 projektów

Na jeden z wielu rodzajów ogrzewania powinniśmy zdecydować się już na etapie wyboru projektu. Niektóre z technologii, przede wszystkim te, które wykorzystują paliwo stałe, wymagają poświęcenia całego pomieszczenia - kotłowni. Musi ono spełniać pewne warunki. Nie tylko takie, które wynikają z wygody użytkownika, ale również te pochodzące z przepisów prawa.

Jakie cechy musi posiadać kotłownia?
Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Składają się na nią dwa kanały: nawiewny i wywiewny. Otwór stanowiący ten pierwszy powinien mieć przekrój o co najmniej 200 cm2 i musi być umieszczony jeden metr nad podłogą. Kanał wywiewny stanowi natomiast komin o wielkości przynajmniej 20 cm x 20 cm. Opał możemy składować w kotłowni lub osobnym pomieszczeniu. Najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa jest dokładne zabezpieczenie paliwa, wszystkich znajdujących się w pokoju przedmiotów i elementów wyposażenia przed zapaleniem się. Zasady przeciwpożarowe dotyczą nawet podłogi, która powinna być wykonana z niepalnego materiału lub obita blachą.

Ile miejsca powinniśmy przeznaczyć na pomieszczenie grzewcze?
Wystarczy, jeśli kotłownia ma kilka metrów kwadratowych. Bardzo często miejsce jej usytuowania na planie domu znajduje się obok garażu. Oba pomieszczenia zwykle są odizolowane od przestrzeni użytkowej, by nie przenosić do niej pyłu i pochodzącego z zewnątrz błota. Obok przepisów najważniejszym wyznacznikiem wielkości kotłowni i jej umiejscowienia jest komfort osoby obsługującej piec. Projekt domu z kotłownią na węgiel powinien brać pod uwagę oba czynniki.

Zapraszamy do przejrzenia ofert projektów domów z kotłownią na węgiel w Archeton!
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z kotłownią na węgiel widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.