Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Fantazyjne

Znaleziono 7 projektów

Wyświetlanie 1-7 z 7 projektów

Malowniczo ukształtowane dachy, nietypowe lukarny, wieżyczki, wykusze, cieniste ganki - bogactwo rzeźbiarskich form architektonicznych cechuje projekty domów fantazyjnych pracowni Archeton i wyróżnia je na tle konkurencji, a także innych projektów dostępnych w naszej pracowni.

Projekty domów fantazyjnych – prowokują i budzą emocje!
Przy tworzeniu projektów domów fantazyjnych postanowiliśmy nie stawiać wyobraźni żadnych granic. Dlatego tych domów nie sposób zakwalifikować do konkretnego nurtu architektonicznego. Najbliżej im do eklektyzmu, bo mnóstwo w nich elementów z rozmaitych epok historii architektury. Łącząc je ze sobą nie kierowaliśmy się jednak schematycznymi zasadami kompozycji. Projekty domów fantazyjnych powstały pod wpływem nieodpartego uroku form historycznych, ale wbrew tradycjonalizmowi. Są wyrafinowane, ale i niesfornie wymykają się wszelkim sztywnym regułom. Te domy prowokują i budzą emocje. Nikogo nie pozostawiają obojętnym. Jedni będą nimi zachwyceni, inni natychmiast je odrzucą jako zbyt ekstrawaganckie.

Projekty domów fantazyjnych – podstawowe informacje
Ze względu na dużą różnorodność architektoniczną projektów domów fantazyjnych, ciężko wyodrębnić cechy, które łączą je wszystkie. Dlatego też w poniższym akapicie skupmy się na danych natury technicznej. Domy fantazyjne mogą liczyć od 113 metrów kwadratowych do 180 metrów kwadratowych, najczęściej liczą sześć lub siedem pokoi i może w nich mieszkać do sześciu osób. Kąt nachylenia połaci to z reguły 45°, z odchyleniem do 31° i 38° oraz 60° w przypadku lukarny frontowej. W zależności od wybranego projektu domu fantazyjnego może on mieć garaż naziemny lub podziemny lub być go całkowicie pozbawiony.