Jaskier Alfa
Figa Lux
Alicja Atu
Martin Max
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Projekty od 100 do 120m

Projekty od 100 do 120m

Projekty domów o powierzchni od 100 do 120 m2 cieszą się dużą popularnością. Nie bez przyczyny - zapewniają przyzwoitą ilość miejsca, a do tego można je bez problemu postawić nawet jeśli wymiary działki są niewielkie. Co jeszcze jest ich zaletą?

Czym wyróżniają się projekty domów do 120 m2?

Szczegółowo wykonany projekt domu piętrowego czy parterowego bierze pod uwagę wszystkie udogodnienia, które umożliwią jego komfortowe użytkowanie. Dla konstrukcji do 120 m2 jest ich całkiem sporo. Posiadają one zwartą bryłę budynku (najczęściej w formie prostokąta lub litery "T"), co obniża późniejsze koszty ogrzewania. Takie domy są w miarę tanie w budowie, a ich postawienie jest prostsze i trwa krócej, niż w przypadku dużych obiektów. Choć powierzchnia użytkowa nie jest duża, to takie projekty można wykonać na wiele różnych sposobów zgodnie z preferencjami użytkowników.

Co uwzględnia projekt domu?

Przy projektowaniu domów jednorodzinnych rozważane są różne czynniki, nie tylko powierzchnia użytkowa lub netto. Uwzględniane parametry to także: liczba pokoi, liczba kondygnacji, rodzaj dachu i kąt nachylenia dachu, dodatkowe pomieszczenia, jak piwnica, garaż, kotłownia czy pralnia, dostosowanie do konkretnej powierzchni działki. 

W Archeton staramy się, aby gotowe projekty były dostosowane do różnorodnych potrzeb naszych klientów.

Jaka liczba pokoi i kondygnacji dla domów od 100 do 120 m2?

Domy od 100 do 120 m2 z naszej kolekcji posiadają od czterech do sześciu pokoi. Projekty uwzględniają też dwie czy trzy łazienki. W zależności od projektu wśród pomieszczeń może się znaleźć salon, gabinet, otwarta kuchnia, pomieszczenie gospodarcze czy spiżarnia. Najczęściej budynek o takiej powierzchni użytkowej jest parterowy, piętrowy lub z poddaszem.

Część prywatna z sypialniami i łazienkami jest oddzielona od salonu i otwartej kuchni. Zachowany jest podział na strefę dzienną, która wychodzi na taras oraz nocną (prywatną) zlokalizowaną w dalszej części budynku. Część naszych projektów posiada też zacienione patio w pobliżu frontu domu, które stanowi idealne miejsce do relaksu, zwłaszcza w ciepłe dni, a przy okazji podnosi walory estetyczne całości. Projekt może zawierać do trzech sypialni i być przystosowany do zabudowy meblowej.

Projekty domów parterowych

Projekt domu parterowego może stanowić pewne wyzwanie dla bardzo małej działki. Domy parterowe to większa powierzchnia zabudowy, wymagają więc szerszego terenu. Istnieją jednak liczne projekty jednorodzinnych domów, które świetnie radzą sobie z tym problemem. W Archeton oferujemy szeroki wybór projektów domów parterowych dostosowanych także do niewielkiej działki.

Niektóre z nich zwłaszcza te z dwuspadowym dachem zawierają też niewielkie poddasze, które można z powodzeniem zagospodarować.

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Dom z poddaszem użytkowym to ciekawe, posiadające dwie kondygnacje rozwiązanie. Łatwiej też postawić go na małej działce. W kolekcji projektów domów w Archeton polecamy rozwiązania z salonem, kuchnią, jadalnią i łazienką ulokowanymi na dole.

Parter stanowi strefę dzienną, gdzie oprócz pomieszczeń znajduje się też miejsce na kominek. Na poddaszu mieszczą się natomiast mniejsze pokoje, a w wielu opcjach również dodatkowa łazienka. Niektóre posiadają również prostokątny lub półkolisty balkon, doskonale współgrający z bryłą budynku.

Projekty domów piętrowych

Powierzchnia do 120 m2 okazuje się wystarczająca, aby stworzyć udany projekt piętrowego domu. Dobrym przykładem takiej konstrukcji może być dom jednorodzinny Monika z kolekcji biura Archeton.

Dwukondygnacyjny budynek z garażem jednostanowiskowym posiada na dole pokój dzienny, hol, kuchnię, toaletę i pralnię. Na górze znajdują się trzy pokoje, gabinet, a także przestronna łazienka z oknem, przedpokój i garderoba. Dodatkowym atutem jest elegancki, zadaszony taras dla którego osłonę stanowią położone na piętrze balkony.

Rodzaje domów od 100 do 120 m2

Niezależnie od typu konstrukcji na jaką się zdecydujesz jest wiele możliwości dopasowania domu do Twoich potrzeb. Oprócz typowego budynku jednorodzinnego istnieją też projekty do zabudowy bliźniaczej. Wśród konceptów znajdują się domy z piwnicą oraz garażem jednostanowiskowym lub dwustanowiskowym. Garaże mogą być wbudowane albo dobudowane. W niektórych projektach są one również łączone z piwnicą.

Domy o takiej powierzchni zabudowy są najczęściej murowane z ceramiki, betonu komórkowego lub silikatu, ale spotyka się też rozwiązania ze szkieletem drewnianym. Powierzchnia nie stanowi też ograniczenia zarówno dla stworzenia nowoczesnych projektów, jak i takich w bardziej tradycyjnym stylu czy domów w formie dworku.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych od 100 do 120 m2

Domy od 100 do 120 m2 to świetne rozwiązanie nawet dla kilkuosobowej rodziny. Nie brakuje im elegancji i odpowiedniej przestrzeni. W Archeton gwarantujemy optymalne rozwiązania dające mieszkańcom dużo swobody, ciekawą architekturę i solidnie wykonany projekt stworzony z najwyższą starannością. Nasi specjaliści chętnie udzielą wszelkich informacji. Sprawdź naszą bogatą ofertę domów od 100 do 120 m2 i skorzystaj już dziś!

Znaleziono 186 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 186 projektów