Topaz Prima Duo
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Iryda Rex Duo
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów
projekty dużych domów parterowych

projekty dużych domów parterowych

Znaleziono 29 projektów

Wyświetlanie 1-29 z 29 projektów

Projekty dużych domów parterowych

Projekty domów parterowych to jedno z popularniejszych rozwiązań, które posiada wiele zalet. Właściwie rozplanowana przestrzeń gwarantuje wysoką funkcjonalność takiego budynku. Przy dużym domu, którego powierzchnia użytkowa przekracza 140 m2 bardzo ważny jest także rozmiar działki. Jak wygląda to w praktyce?

Czym wyróżniają się projekty domów dużych parterowych?

Domy parterowe powyżej 140 m2 to przede wszystkim znaczna powierzchnia mieszkalna. Taki budynek okazale się prezentuje, a projekty wyróżniają się doskonałymi proporcjami bryły. Domy są utrzymane w nowoczesnym lub bardziej tradycyjnym stylu i często projekty dużych domów charakteryzują się ponadczasowym wzornictwem.

Duże domy parterowe wymagają jednak większej działki. Okazałe budynki na dużych działkach świetnie sprawdzają się w otoczeniu zieleni i w zadbanym ogrodzie tworząc razem imponującą całość.

Zalety dużych domów parterowych

Domy o dużej powierzchni użytkowej to doskonały pomysł dla sporych rodzin, np. wielodzietnych lub wielopokoleniowych. Przestrzeń gwarantuje większą liczbę pomieszczeń, a więc zapewnia domownikom odpowiedni komfort. Wśród oferowanych projektów domów znajduje się wiele funkcjonalnych rozwiązań projektowych.

W domu parterowym wszystko mieści się na jednej kondygnacji, co jest wygodne dla osób starszych lub mających trudności z poruszaniem się. Rodzice z małymi dziećmi nie muszą się z kolei przejmować, że pociecha spadnie ze schodów. Sensowne rozplanowanie umożliwia bardzo dobrą komunikację między poszczególnymi pomieszczeniami. Projekty dużych domów parterowych gwarantują wystarczającą ilość miejsca na sypialnię, dużą kuchnię z jadalnią, salonem czy pokojami dla gości. Znajdzie się tu również przestrzeń na dodatkowe pomieszczenia rekreacyjne jak domowe spa, mała siłownia, czy miejsce do urządzenia kina domowego.

Rodzaje dużych domów

Projekt dużego domu powinien cechować się przede wszystkim funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń. Częstym rozwiązaniem są tu ustawne kuchnie z centralną wyspą i wysoką zabudową, co znacząco ułatwia korzystanie z nich. Połączenie z jadalnią tworzy wspólną przestrzeń na gotowanie i jedzenie i przyczynia się do integracji rodziny przy wspólnym posiłku. Podobną funkcję może spełniać strefa wypoczynkowa z przestronnym salonem.

Budynek o większej powierzchni łatwiej dostosować do indywidualnych potrzeb inwestora. Część prywatna obejmuje osobne sypialnie dla mieszkańców, a ich uzupełnieniem są garderoby oraz łazienki. Nie zabraknie też miejsca na pomieszczenia gospodarcze jak spiżarnia, kotłownia czy pralnia.

Oprócz domów w stylu nowoczesnym częstym wyborem są też tradycyjne wille lub rezydencje dworkowe. Projekty są też bardziej różnorodne, jeśli chodzi o dach – bez problemu można znaleźć budynki o dachu cztero- lub wielospadowym. Chętnie stosowane są dachy mające niewielki kąt nachylenia (do 30°). Takie projekty znajdziesz m.in. w ofercie biura Archeton.

Ciekawym pomysłem są też duże przeszklenia w salonie i pozostałych częściach budynku. W dużym domu zagwarantuje to właściwą ilość światła słonecznego, a w okresie zimowym dodatkowe nasłonecznienie, a więc mniejsze rachunki za ogrzewanie. W dobrze zaaranżowanej przestrzeni takie rozwiązanie świetnie scala też bryłę budynku z otaczającym je ogrodem. To obecnie bardzo popularny trend, zwłaszcza wśród osób posiadających większą działkę i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.

Garaż dla dużego domu parterowego

Jeżeli posiadasz odpowiedniej wielkości działkę to możesz dobudować garaż lub postawić wiatę garażową. Jednak korzystniejszą opcją bywają często domy parterowe z garażem jednostanowiskowym lub garażem dwustanowiskowym wbudowanym w bryłę budynku. W ten sposób ograniczasz powierzchnię zabudowy, a garaż może zostać wykorzystany jako warsztat lub składzik na narzędzia. Łatwiejsze jest też przechodzenie z domu bezpośrednio do samochodu.

Czy duży dom parterowy jest drogi w użytkowaniu?

Budowa dużego domu parterowego to większe koszty dla inwestorów. Zawsze pojawiają się też obawy o późniejszą jego eksploatację. Ogrzewanie dużej przestrzeni nie musi jednak oznaczać ogromnych wydatków, jeśli budynek zostanie właściwie docieplony. Dobra izolacja zmniejsza znacząco kwoty na ogrzewanie zwłaszcza w sezonie zimowym. Niejeden projekt domu parterowego energooszczędnego znajdziesz w ofercie biura architektonicznego Archeton.

Nowoczesne budownictwo doskonale komponuje się również z odnawialnymi źródłami jak fotowoltaika, czy pompy ciepła. Będą one świetnym sposobem na tanie zaopatrywanie w energię elektryczną dużego domu parterowego.

Gotowe projekty dużych domów nowoczesnych i tradycyjnych

W biurze projektowym Archeton oferujemy naszym klientom szeroki wybór gotowych projektów dużych domów parterowych, czy z poddaszem użytkowym. Każdy projekt spełniający wszelkie wymogi i standardy budowlane dostępny jest od ręki – nie musisz tygodniami czekać na jego wykonanie! Nasze projekty cechują się wyważonymi proporcjami, dużą funkcjonalnością i gwarantują wysoką estetykę budynku w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym. Sprawdź co mamy do zaoferowania!

Zobacz także: