Polecane nowości

Malik Bobo
Jaskier Alfa
Zyga OZE
Ajaks Prima
Jagoda Solo Prima
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty z ogrodem zimowym

Ogród zimowy jest swego rodzaju werandą. Jeszcze przed zimą ta zamknięta przestrzeń pozwala na to, by w miesiącach pozostać w kontakcie z naturą. Gdy przychodzi najzimniejsza pora roku, do ogrodu zimowego możemy przenieść potrzebujące ciepła rośliny. W ten sposób przestrzeń ta zaczyna spełniać funkcję ogrodu.

Ogród zimowy - ogrzewany czy nie?
Niektóre gotowe projekty domów z ogrodem zimowym przewidują utrzymywanie komfortowej temperatury w sposób sztuczny, poprzez wykorzystanie pracy wydajnych grzejników. Inne natomiast zakładają, że do utrzymania ogrodu wystarczy bardzo dobra izolacja termiczna. Przy wyborze gotowego projektu domu z ogrodem zimowym warto wziąć pod uwagę nie tylko swoje preferencje, ale i potrzeby posiadanych przez siebie roślin. W zależności od tego, jaką metodę otrzymania odpowiedniej temperatury przewidział architekt, ogród zimowy jest bardziej lub mniej związany strukturalnie z resztą budynku. Ten nieogrzewany będzie raczej niezależny, “wychodzący” poza elewację budynku. Weranda ogrzewana zazwyczaj jest natomiast właściwie jednym z pomieszczeń.

Po której stronie powinien znajdować się ogród zimowy?
Wybór właściwego gotowego projektu domu z ogrodem zimowym będzie uzależniony od tego, jaką funkcję chcemy nadać temu pomieszczeniu. Jeśli chcemy w nim urządzić jadalnię, powinniśmy zdecydować się na plan przewidujący umiejscowienie ogrodu zimowego po stronie północnej lub wschodniej. Najlepsza dla przechowywanych zimą roślin będzie zaś najbardziej nasłoneczniona strona południowa. Najmniej korzystna wydaje się być strona zachodnia - przyjmująca wszystkie promienie słoneczne w lecie, ale pozbawiona światła zimą.

Archeton prezentuje gotowe projekty domów z ogrodem zimowym!
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z ogrodem zimowym widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.

Brak dostępnych projektów

Bądźcie czujni! Jak tylko dodamy projekty to pojawią one się tutaj.