Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Projekty w technologii tradycyjnej

Znaleziono 703 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 703 projektów

Gotowe projekty domów w technologii tradycyjnej Domy murowane technologią tradycyjną budowane są z cegły ceramicznej. To historycznie najstarsza metoda z tych, które stosowane są do dziś. Za jej pomocą możemy stworzyć obiekty o skrajnie różnej charakterystyce. Warto jednak zwrócić uwagę, że gotowe projekty domów w technologii tradycyjnej nie przekraczają co do zasady powierzchni 100 metrów kwadratowych. Wynika to oczywiście z tego, wymurowanie budynku o dużej kubaturze wymaga bardzo dużych nakładów pracy.

Jakie zalety mają gotowe projekty domów w technologii tradycyjnej?
Budowane z materiału ceramicznego budynki posiadają wiele plusów. Wśród nich najważniejsza jest chyba trwałość tego surowca - nie jest przypadkiem, że w przestrzeni publicznej widoczne są ponadstuletnie domy z cegły. Chodzi nie tylko o odporność na zjawisko erozji, ale i niepodatność na uszkodzenia mechaniczne czy te spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kolejnym praktycznym walorem gotowych projektów domów w technologii tradycyjnej jest bardzo dobra akumulacja ciepła, która pomaga utrzymać wewnątrz obiektu odpowiednią temperaturę. Wydaje się jednak, że większość klientów decyduje się na gotowy projekt domu w technologii tradycyjnej ze względu na wartość estetyczną cegły ceramicznej. Sprawia ona, że bardzo często nie jest nawet wymagane położenie tynku - oczywiście pod warunkiem, że zewnętrzna strona każdej cegły zostanie wyczyszczona. Częstym rozwiązaniem jest również pozostawienie pasa cegły na elewacji. Użycie tego materiału daje więc wiele możliwości kreowania fasady naszego domu.

Najlepsze gotowe projekty domów w technologii tradycyjnej w Archeton!
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów w technologii tradycyjnej widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, serdecznie zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.