Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów
Projekty domów letniskowych

Projekty domów letniskowych

Znaleziono 11 projektów

Wyświetlanie 1-11 z 11 projektów

Ucieczka od miasta, choćby na urlop czy dłuższy weekend to dla wielu osób doskonały relaks i możliwość „naładowania baterii”. Projekty domów letniskowych to świetne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje co jakiś czas odpocząć od codziennego zgiełku, czy miejskiego smogu. Jakie rozwiązania są dostępne?

Domki letniskowe - rozwiązanie nie tylko na lato
Domek letniskowy kojarzy się przede wszystkim z cieplejszymi miesiącami w okresie wiosny, lata i wczesnej jesieni, jednak po zainstalowaniu instalacji grzewczej można w nim mieszkać praktycznie przez cały rok. Regułą nie musi być także niewielki metraż. Jednak nawet projekty domów letniskowych o niewielkiej powierzchni są w pełni funkcjonalne. Przykładem może być Maluch w kolekcji biura projektowego Archeton. Budynek na planie kwadratu posiada niecałe 40m2 powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajduje się pokój, kuchnia, łazienka i hol, a dwuspadowy dach o kalenicy równoległej do drogi dojazdowej nadaje całości interesującego i przytulnego wyglądu. Domek doskonale nada się dla jednej czy dwóch osób.

Istotną korzyścią z małych domów letniskowych jest możliwość ich posadowienia na wąskich działkach. Całkowite koszty budowy są dużo mniejsze, niż w przypadku typowych domostw o większym metrażu. Jakie jeszcze zalety mają tego typu konstrukcje?

Zalety domów letniskowych
Własny dom letniskowy to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Nie bez powodu. Ulokowany na działce poza miastem pozwala w pełni korzystać z uroków lata. Przed wyborem konkretnego projektu warto jednak rozważyć jego dostosowanie do wielkości parceli, ilość osób, które będą z niego korzystać, czy sezonowy lub całoroczny czas użytkowania.

Zalet jest jednak więcej. Świeże powietrze i rekreacja dla dorosłych i dzieci, czy możliwość zabrania ze sobą zwierząt domowych to tylko niektóre z nich. Choć jednorazowy wydatek na projekt i budowę może się wydawać spory, to koszty szybko się amortyzują. Znacznie tańsze jest spędzanie urlopu we własnym domu letniskowym, niż płacenie za wycieczki. Natomiast w okresie, gdy nie jest użytkowany, można go komuś wynająć. Dzięki temu w ciągu kilku lat zrekompensujesz wydatki na budowę.

Gotowe projekty domów letniskowych
W Archeton oferujemy naszym klientom szeroki wybór projektów domów letniskowych. Są to zarówno małe, jak i średnie oraz duże budynki o powierzchni użytkowej od niecałych 80 metrów kwadratowych aż po 155m2. Znajdziesz u nas budynki jedno- i dwukondygnacyjne. Garaż z jednym lub dwoma stanowiskami jest wbudowany. W naszym projektach zadbaliśmy o wysoką funkcjonalność domów, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się także do stałego zamieszkania. Budynki różnią się pod względem rodzaju i rozmieszczenia pomieszczeń, ale posiadają po kilka pokoi oraz (w zależności od wyboru) salon, łazienki, korytarze, klatki schodowe czy pomieszczenia gospodarcze.

Chętnie wspieramy klientów w wyborze, a nasi specjaliści pomogą Ci znaleźć projekt dostosowany do Twoich potrzeb oraz wielkości działki. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z oferty!