Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów
domy parterowe

domy parterowe

Znaleziono 171 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 171 projektów

Archeton.pl proponuje szeroki wybór projektów domów parterowych przygotowanych zgodnie z obecnie obowiązującymi normami oraz trendami w projektowaniu i architekturze. U nas można znaleźć zarówno projekt domu parterowego bardzo małego (np. 38 m2), jak i projekt domu parterowego o bardzo dużej powierzchni użytkowej (np. 214,5 m2). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie wątpliwości zapewniamy wsparcie doświadczonych doradców projektowych.

Nie wiesz, czy gotowe projekty domów jednorodzinnych parterowych to rozwiązanie dla Ciebie? Zapoznaj się z naszymi informacjami lub zadzwoń do nas albo napisz e-maila.

Gotowe projekty domów parterowych – dlaczego warto?

Domy parterowe mają tylko jedną kondygnację, ale to nie znaczy, że możliwość rozplanowania poszczególnych pomieszczeń jest mocno ograniczone. Nowoczesne projekty domów parterowych dostępne w naszej ofercie rozwiązują te problemy, są funkcjonale i nowoczesne. Korzystając z naszej kolekcji projektów domów parterowych, oszczędzasz czas potrzebny na wykonanie nowego projektu od podstaw. Będziesz mógł szybciej przejść do budowy. Gotowy projekt domu parterowego to również rozwiązanie tańsze, ponieważ nie trzeba zamawiać nowego projektu. Do tego nasi doradcy dokonają jego adaptacji zgodnie z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. Skontaktuj się z nami teraz!

Domy parterowe – czym się charakteryzują?

Projekty domów jednopiętrowych charakteryzują się tym, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, na jednej kondygnacji. Do tego nie trzeba budować schodów, które łączyłyby poszczególne kondygnacje. W takim domu znajduje się tylko jeden strop i waśnie na nim opiera się cała konstrukcja dachu. Plan domu parterowego dobrze oddaje tego typu niuanse.

W domach parterowych stosuje się zwykle konstrukcję z płaskim dachem lub dachem dwuspadowym (rzadziej z dachem wielospadowym). Do tego projektuje się prostą bryłę budynku, co wszystko razem ułatwia ogrzanie pomieszczeń i ogranicza mostki termiczne (miejsca, w których następują straty ciepła). Warto podkreślić, że duże przeszklenia od południowej strony pozwalają na ograniczenie kosztów ogrzewania pomieszczeń. Już dziś sprawdź zatem naszą kolekcję zawierającą najlepsze domy parterowe i wybierz projekt dla siebie!

Dom parterowy – co warto wiedzieć?

Poszukiwania projektu domu parterowego warto rozpocząć od poznania jego zalet, ale i warunków, które są konieczne do spełnienia, żeby wybudowanie takiego budynku w ogóle było możliwe w wybranym miejscu. Pierwsza kwestia to odpowiednie wymiary działki. Wymarzony dom musi zostać umieszczony w odpowiednim otoczeniu i do niego dopasowany. Plany domów parterowych nie są zwykle realizowane na małej działce, ponieważ powierzchnia użytkowa zajmuje więcej miejsca na jednym poziomie, nie można jej dodać na kolejnej kondygnacji. Jednak przy projektach domów parterowych małych, gdzie zamieszkają jedna lub dwie osoby, powierzchnia zabudowy będzie mniejsza, a więc i działka nie musi być zbyt duża, nadają się nawet wąskie działki.

W ramach jednej kondygnacji dom parterowy musi pomieścić zarówno strefę dzienną, która jest dostępna dla wszystkich, jak i strefę nocną z sypialniami, gabinetem itp. Do tego dochodzi jeszcze kuchnia, jadalnia i łazienka. Bryła budynku może także obejmować dodatkowe pomieszczenia jak pomieszczenie gospodarcze, garaż jednostanowiskowy lub dwustanowiskowy itp. Niektóre domy mogą mieć również poddasze użytkowe. Tylko od Ciebie zależy, jaki projekt domu parterowego wybierzesz.

Dla kogo parterowe domy?

Przed wyborem odpowiedniego projektu domu każdy inwestor musi sam ustalić, jakie są jego potrzeby i do nich dostosować budynek oraz do posiadanej działki. Trzeba pamiętać, że dom parterowy pozbawiony jest przeszkód architektonicznych (brak schodów) i umożliwia swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Takie domy są zatem najlepsze dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi, osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Wybór projektów domów parterowych – na co zwrócić uwagę?

Wybór projektu domu parterowego powinien być przemyślaną decyzją uwzględniającą potrzeby inwestora. Należy zwrócić szczególnie uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, czy dany parterowy dom będzie zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub z warunkami zabudowy. Po drugie, czy na posiadanej działce będzie możliwa budowa domu zgodnego z wybranym projektem, żeby nie łamać przepisów budowlanych. Po trzecie, czy dany projekt spełnia oczekiwany komfort użytkowania i ma oczekiwane funkcjonalności. Trzeba się również dowiedzieć, czy dany projekt można dopasować do oczekiwań inwestora.

Projekty domów parterowych w Archeton.pl – dlaczego warto?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą gotowych projekty domów parterowych przygotowanych przez doświadczonych architektów. U nas znajdziesz zarówno małe, jak i średnie domy parterowe, a nawet całkiem duże. W naszym serwisie znajdziesz przejrzyste rzuty projektów domów parterowych, które pozwolą Ci ocenić, który z budynków będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Zapraszamy!

Zobacz także:

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Projekty domów piętrowych

Projekty domów bez piwnicy

Projekty domów z piwnicą