Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Projekty domów parterowych do 100m z garażem

Znaleziono 11 projektów

Wyświetlanie 1-11 z 11 projektów

Gotowe projekty domów parterowych do 100 m2 z garażem to – jak sama nazwa kategorii wskazuje – budynki, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 100 m2. Te parterowe budynki, choć są niewielkie, zostały wyposażone w garaż jedno- lub dwustanowiskowy. Oznacza to, że mogą pomieścić jeden lub dwa samochody osobowe obok siebie. Mimo że nie mają użytkowego poddasza są funkcjonalne i pozwalają na komfortowe mieszkanie. Projekty domów parterowych od Archeton mają od czterech do sześciu pomieszczeń i są przeznaczone dla osób samotnych i par ceniących dużą przestrzeń, a także rodzin trzy-, cztero- czy nawet pięcioosobowych. Jaki wybrać projekt domu parterowego z garażem? Jakie zalety mają niewielkie domy parterowe tego typu?

Projekty domów parterowych do 100 m2 z garażem – najważniejsze cechy

Gotowe projekty domów parterowych do 100 m2 z garażem są często wznoszone na planie przypominającym literę „T” i "L" lub planie kwadratu. Są to w większości domy, które posiadają klasyczny dwuspadowy dach, chociaż występują również wersje z dachem czterospadowym, np. w projekcie „Blanka”. Tego typu projekty domów parterowych wyróżnia różnorodny układ funkcjonalny pomieszczeń. Dzięki niemu każdy z inwestorów może urządzić swój dom zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Do wykorzystania przy planowaniu układu w każdym z projektów domów parterowych przygotowanych przez specjalistów Archeton jest kilka pokoi, kuchnia, łazienka, salon, a także pomieszczenie gospodarcze (np. kotłownia). Cechą wspólną projektów domów parterowych z garażem w tej kategorii jest też ograniczony metraż. Wynosi on od ok. 80 do 100 m2, co pozwala na wygodne funkcjonowanie od jednej do nawet pięciu czy sześciu osób (w przypadku rodzin z małymi dziećmi). W naszych propozycjach znajdziesz duże przeszklenia, dzięki którym wnętrza są dobrze doświetlone promieniami słonecznymi. Cechuje je także wybór nowoczesnej, a czasami wręcz minimalistycznej stylistyki elewacji.

Jakie są zalety domów parterowych z garażem?

Chcesz wybudować dom parterowy z garażem? Przejrzyj nasze propozycje i poszukaj inspiracji w projektach domów parterowych od Archeton. Dlaczego warto wybrać taki budynek? Domy parterowe ze wbudowanym garażem wyróżniają się wygodnym i funkcjonalnym układem. Bliskość garażu i pomieszczeń domu gwarantuje komfort podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Co więcej, dzięki brakowi schodów, dom parterowy z garażem stanowi doskonały wybór dla osób starszych, schorowanych czy mających różnego typu problemy z poruszaniem się. Warto budować dom parterowy z garażem również wtedy, gdy chce się stosunkowo niskim kosztem stworzyć przyjazną przestrzeń dla własnej rodziny. Plusem domów parterowych z garażem jest także łatwość czyszczenia. Wynika ona z faktu, że wszystkie pomieszczenia są na jednym poziomie i nie dzielą je wysokie progi, co ułatwia odkurzanie i mycie podłóg. Większość projektów przewiduje garaże jednostanowiskowe, a projekty z garażem dwustanowiskowym są rzadkością. Dlaczego? Przeważnie ze względu na dysproporcje i brak symetrii pomiędzy metrażem części mieszkalnej a przestrzenią garażową.

Jaki wybrać projekt domu? Parterowy z garażem jednostanowiskowym

Nasza kolekcja projektów domów parterowych z garażem jednostanowiskowym cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Osoby planujące budowę domu bez poddasza mieszkalnego chętnie sięgają po projekty domów wzbogacone o garaż, ponieważ odznaczają się one wysokim poziomem funkcjonalności i komfortu. Nic dziwnego, w końcu garaż wpisany w bryłę budynku zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie domownikom - zwłaszcza w okresie pluch, mrozu i śnieżyc. Przejście z domu do garażu i z garażu do domu najczęściej zaplanowane jest przez kotłownię lub drzwi prowadzą bezpośrednio do przedpokoju. Projekty budynków parterowych z garażem różnią od tych z poddaszem użytkowym m.in. koszty budowy domu. Domy z garażem wkomponowanym w bryłę budynku nie są droższe od tych bez garażu. Dużą różnicę robi natomiast w cenie brak konieczności wykonywania poddasza mieszkalnego i wprawiania okien połaciowych. 

Najpopularniejsze z projektów domów parterowych do 100 m2

Przeglądasz projekty domów parterowych z garażem jednostanowiskowym i nie wiesz, który wybrać? Wszystkie domy parterowe od Archeton mają nowoczesny charakter, który podkreślony jest przez zgodny z aktualnymi trendami wygląd elewacji. Dużą popularnością cieszą się projekty najmniejszych budynków mieszkalnych, a więc te o metrażu ok. 80 m2. Taki dom parterowy jest nie tylko wygodny w użytkowaniu m.in. przez brak schodów, ale też możliwość przechodzenia z garażu wprost do domu. Może on, o ile jest prawidłowo zaprojektowany, stanowić świetną alternatywę dla kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Jak to możliwe? Koszty budowy takiego domu są stosunkowo niskie. Polecamy takie projekty dla osób starszych, które chcą bezpiecznie poruszać się po domu na jednej kondygnacji, a także ograniczyć przestrzeń życiową, która wymaga sprzątania. W przypadku rodzin z nastoletnimi lub małymi dziećmi lepszym wyborem są domy parterowe z garażem jednostanowiskowym lub dwustanowiskowym w bryle budynku o większej powierzchni zabudowy i metrażu mieszkalnym ok. 100 m2. Tego typu projekty znajdziesz w naszej kolekcji. 

Domy parterowe do 100 m2 z garażem w różnych stylach

Gotowy projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku nie musi być nudny czy przewidywalny. Domy parterowe zaprojektowane przez specjalistów Archeton odznaczają się ciekawą stylistyką elewacji i gustownym połączeniem kolorów oraz materiałów wykończeniowych. Oglądając nasze projekty domów, natkniesz się z pewnością na wizualizacje oraz plany układów funkcjonalnych domów z garażem jednostanowiskowym. Nic dziwnego - projekty z garażem dwustanowiskowym należą do rzadkości. Jakie domy parterowe z miejscami parkingowymi pod dachem powinni wybrać wielbiciele stylu nowoczesnego? Polecana jest im konkretna koncepcja architektoniczna. Dominują w niej chłodne barwy, np. odcienie bieli i szarości - od jasnego popielu po ciemny antracyt. W przypadku dachu dominują wersje dwuspadowe, w których jednak kąt nachylenia dachu jest mniejszy niż przy domach z poddaszem mieszkalnym. Co z miłośnikami tradycyjnego budownictwa lub klasycznych nawiązań w architekturze? Mogą zdecydować się na projekty domów z kolumnami przy wejściu oraz z kopertowym dachem czterospadowym.

Projekty domów parterowych z garażem - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W naszej ofercie znajdziesz projekty zróżnicowane pod względem stylistyki elewacji, metrażu czy układu funkcjonalnego. Jeśli chcesz zdecydować się na gotowy projekt, w którym garaż wbudowany jest w bryłę budynku, zwróć uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Czasami w projektach tego typu garaż jednostanowiskowy jest dosyć ciasny. Przez to po zaparkowaniu w nim samochodu może być problem z przechowywaniem np. rowerów. Kolejnym punktem, nad którym warto się pochylić, gdy szuka się projektu domu, jest miejsce, w którym wchodzić się będzie do domu z garażu. Projekty domów parterowych z garażem jednostanowiskowym zazwyczaj mają zaplanowane przejście z garażu do części mieszkalnej przez kotłownię czy pomieszczenie techniczne. Zdarzają się jednak takie projekty, w których drzwi do strefy dziennej budynku umieszczone są tak, aby wchodzić wprost do przedpokoju. Zastanów się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie wygodniejsze. Jeśli masz prawo własności do wąskiej działki i na niej chcesz postawić dom parterowy z garażem, najlepiej wybierz projekty stworzone na planie prostokąta. W innym przypadku może okazać się niemożliwe zmieszczenie w granicach wyznaczonych przez przepisy budowlane.

Wyszukiwarka projektów w pracowni Archeton

Chcesz kupić gotowy projekt domu parterowego z naszej oferty? Nie jesteśmy zdziwieni, ponieważ nasze zalety to m.in. wieloletnie doświadczenie specjalistów, którzy projektują domy wygodne w użytkowaniu i estetyczne, a także skuteczność potwierdzona przez wielu zadowolonych klientów. W prezentowanej kategorii znajdziesz domy, w których zaprojektowaliśmy wygodną strefę dzienną oraz nocną na jednym poziomie. Garaż natomiast oferujący dodatkową przestrzeń wzbogacony został przeważnie o dodatkowe pomieszczenie kotłowni czy pokoju technicznego. Kolekcja przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów parterowych do 100 m2 z garażem widniejących w ofercie pracowni Archeton. Mamy propozycje na małe działki, ale też wspaniale komponujące się w zieleni domy odpowiednie do postawienia na dużych połaciach ziemi. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarki projektów. Tam możesz dokładniej sprecyzować kryteria wyszukiwania, co będzie skutkować skuteczniejszym wskazaniem. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy większość wątpliwości. Z nami znajdziesz na pewno odpowiedni dom parterowy z garażem w bryle budynku.

Zobacz także:

Projekty domów z piwnicą

Projekty domów parterowych do 80 metrów

Projekty dużych domów parterowych

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Projekty małych domów