Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Projekty domów parterowych do 80m

Znaleziono 31 projektów

Wyświetlanie 1-31 z 31 projektów

Gotowe projekty domów parterowych do 80 m2 to budynki, których metraż użytkowy rozpoczyna się od 37,9 m2 (projekt „Maluch”), a kończy się na wspomnianych 80 m2 (projekt domu „Miodunka”). Jak sama nazwa kategorii wskazuje – są to budynki parterowe, jednokondygnacyjne. Najczęściej są wzniesione na planie prostokąta i mogą być dostosowane do wąskich i głębokich działek. Podpowiadamy, dlaczego projekty domów jednorodzinnych tego typu warte są uwagi. Wskazujemy też, kogo powinny zainteresować takie projekty małych domów parterowych, a także jakie są najważniejsze różnice w użytkowaniu takiego budynku w porównaniu z popularnymi domami z poddaszem użytkowym.

Projekty domów parterowych do 80 m2 – najważniejsze cechy

Ze względu na ograniczony metraż projektów domów parterowych do 80 m2 budynki te nie posiadają wbudowanego garażu. Układ funkcjonalny pomieszczeń różni się w zależności od projektu. Z tego względu możesz znaleźć projekty domów tego typu z jedną lub dwoma łazienkami, z kuchnią otwartą na salon lub wydzieloną ścianami itp. Konkretne projekty mogą różnić się też istotnymi cechami konstrukcyjnymi takimi jak przykładowo rodzaj dachu (dwuspadowy, wielospadowy). Warto też wiedzieć, że parterowe domy o małym metrażu liczą zazwyczaj od trzech do pięciu pokoi. Takie nieruchomości są przeznaczone najczęściej dla rodzin dwu- i trzyosobowych, ale przy odpowiednim układzie mogą mieszkać w nim rodziny z małymi dziećmi - cztero- lub nawet pięcioosobowe. Szczegółowe informacje na temat konkretnych projektów znajdziesz na dedykowanych im podstronach, do których dostęp uzyskać można z poziomu kategorii.

Gotowe projekty domów parterowych do 80 m2 - dla kogo są stworzone?

Zastanawiasz się, kto najczęściej wybiera projekty małych domów? Budowa małego domu jest rozwiązaniem, na które decydują się najczęściej osoby samotne lub pary. Częstymi inwestorami są m.in. seniorzy, którzy postanowili zrealizować marzenie o własnym domu dopasowanym metrażem do realnych potrzeb domowników. Mały dom parterowy jest też rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym, zwłaszcza jeśli posiada się własną działkę budowlaną. W takiej sytuacji bardziej opłaca się budować nowe domy o małym metrażu niż kupować mieszkanie od dewelopera lub rynku wtórnego. Tanie projekty domów kupują więc również rodziny, chociaż raczej niezbyt liczne - przeważnie trzy-, czteroosobowe. W niektórych projektach zaproponowany jest na tyle przemyślany rozkład pomieszczeń na małym metrażu, że możliwe jest zamieszkanie takiego domu przez nawet pięć osób.

O czym pamiętać przy wyborze małych domów parterowych?

Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę, przeglądając projekty małych domów, spieszymy z pomocą. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że parterowe domy o metrażu do 80 m2 nie będą równie przestronne co większe nieruchomości, chociaż mogą mieć identyczną liczbę pomieszczeń. Podczas wyboru projektu domu, dokładnie obejrzyj więc plany i rzuty pomieszczeń oraz zapoznaj się z ich wymiarami. Pokoje, łazienki czy kuchnia nie będą miały z pewnością dużej powierzchni mieszkalnej, ale będą zaprojektowane tak, aby zapewniać na co dzień komfort mieszkania. Jeśli planujesz budowę domu, a tworzysz rodzinę z mały dziećmi, zastanów się, czy w perspektywie mniej więcej dekady wybrany metraż będzie dla Was odpowiedni. Pamiętaj też, że własny dom parterowy może oferować udogodnienia typowe dla większych nieruchomości, np. spiżarnię, pralnię czy garderobę. Wystarczy szukać odpowiednich projektów małych domów.

Projekty domów o małej powierzchni - najpopularniejsze rodzaje

Podoba Ci się parterowy dom, ale przerażają Cię koszty, jakie generuje budowa domu? Postaw na połączenie optymalne i rozpocznij budowę małego domu. Jakiego konkretnie? Do wyboru w naszej pracowni masz projekty domów do 80 m2 zaprojektowane w różnych stylach. Najpopularniejsze są tanie domy o klasycznych rozwiązaniach architektonicznych - dwuspadowym dachem, brakiem wykuszów np. nad gankiem, a także bez zadaszonego tarasu doczepionego do bryły budynku czy też podpiwniczenia. Nasi klienci najchętniej wybierają mały domek parterowy o nowoczesnym wyglądzie, tj. jasnej elewacji np. w odcieniach szarości czy beżu, a także z elementami drewna i z modnym, szarym dachem. Wbrew pozorom małe domy nie są jednak nudne. Dostępne są projekty w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, więc każdy dopasuje odpowiedni projekt do swoich potrzeb.

Projekty małych domów bez poddasza użytkowego? Sprawdź propozycje pracowni Archeton

Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów parterowych do 80 m2 widniejących w ofercie pracowni Archeton. Dzięki mnogości projektów są one dopasowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców różnego typu, np. osób starszych czy młodych par z dwójką dzieci. W naszej ofercie znajdziesz zarówno projekty na niewielkie działki czy odpowiednie do wybudowane na wąskiej działce, jak również wersje, które będą pasować na działki o dużym metrażu czy standardowej wielkości. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu, z radością odpowiemy na wszystkie wiadomości.

Zobacz także:

Projekty domów bliźniaczych

Projekty domów do 80 metrów

Projekty domów z wbudowanym garażem

Projekty domów parterowych do 100 metrów z garażem

Projekty domów z piwnicą