Polecane nowości

Malik Bobo
Jaskier Alfa
Zyga OZE
Ajaks Prima
Jagoda Solo Prima
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty z antresolą

Projekty domów z antresolą, czyli półpiętrem, należą do rzadkości. To rozwiązanie niezwykle efektowne. Na antresoli możemy urządzić przestrzeń przeznaczoną do pracy, schowek albo sypialnię. W ten sposób zyskujemy nieco dodatkowej przestrzeni i wykorzystujemy większą niż zwykle część kubatury budynku. Wybierając projekt domu z półpiętrem decydujemy się na stworzenie zupełnie nowej perspektywy, zarówno dla gości przebywających na parterze, jak i osób znajdujących się na poziomie wyżej. To sposób na urozmaicenie obiektu o dużej powierzchni, takiej, która przekracza 110 m2. Niekiedy odbywa się ono kosztem innych pomieszczeń - niekiedy półpiętra pojawiają się w projektach będących modyfikacjami podstawowej wersji domu.

W jaki sposób możemy wykorzystać antresolę?
Antresola, na której urządzone jest miejsce do spania, zapewnia nieporównywalne z niczym poczucie prywatności i komfortu. Za jej sprawą możemy wygospodarować trochę więcej miejsca na wygodne łóżko. Często na górę prowadzą nie schody, a drewniana lub metalowa drabinka. Gdy umieścimy półpiętro w innym miejscu, możemy zwolnić nieco przestrzeni na większy hol. Tego typu konstrukcja pojawia się nie tylko w nowoczesnych obiektach, ale też w domach stylizowanych na dworki. Bardzo różny jest kształt brył, w których może się ona znaleźć - mogą to być zarówno zakończone dwuspadzistym dachem prostopadłościany, jak i bardziej skomplikowane obiekty.
Warunkiem do tego, by projekt domu uwzględniał antresolę, jest odpowiednio duża wysokość kondygnacji. Gdy w jej połowie znajdzie się kolejny poziom, optycznie ten pułap jeszcze się powiększy.

Sprawdź, czy Twój wymarzony projekt jest w tej kategorii!
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z antresolą widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.

Brak dostępnych projektów

Bądźcie czujni! Jak tylko dodamy projekty to pojawią one się tutaj.