Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Szukaj

Jak wybrać właściwy kolor fasady?

Kategorie: Tematy specjalne
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata. Odpowiednio dobrane wykończenie elewacji podkreśla urodę i charakter obiektu. W zachodniej Europie i Polsce od lat sprawdza się połączenie odcieni bieli i szarości. To najmodniejsze barwy, które doskonale pasują do praktycznie wszystkich elewacji budynków. Biel i szarość optymalnie integrują się z projektami domów biura architektonicznego Archeton, wydobywając i uwydatniając ich atuty oraz klasę.

Wybór elewacji to jedna z kluczowych decyzji, której efekt odczuwalny będzie przez długie lata. Optymalne kolory elewacji podkreślają walory architektoniczne budynku, budują pozytywny wizerunek mieszkańców i dobrze oddziałują na otoczenie. Chybiony kolor elewacji to błąd, za który możemy płacić latami. Na szczęście w przypadku tynków są dwa kolory, które praktycznie zawsze sprawdzają się idealnie. To biel i szarość w różnych odcieniach. Te barwy to hit, a zarazem klasyka elegancji, która jest ponadczasowa. To pewny wybór z którego właściciele będą dumni. Te dwie barwy są bezkonkurencyjne i idealnie pasują do wszystkich domów zaprojektowanych przez cenionych architektów, m.in. pracownie Archeton.

- W palecie barw Termo Organiki znajduje się wiele odcieni bieli i szarości. Najpopularniejszym kolorem, który rekomendują do swoich projektów architekci z najlepszych polskich pracowni, jest kolor Termo Organika TO-WH003 - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Idealnie pasuje on do naturalnych kolorów otoczenia, czyli beży, brązów, ale również świetnie komponuje się wśród innych, nietypowych i wyrazistych kolorów, jak np. fiolety. Projekty domów Archeton, w których zastosowano nasze odcienie szarości, zostały najlepiej ocenione, jako budynki: „idealnie skomponowane”, „reprezentacyjnie”, „nowoczesne i intrygujące”.

Optymalny wybór

Przy planowaniu kolorystyki elewacji nie można pozwolić sobie na pomyłki. Jeśli z jakiś względów zdecydujemy się na inny kolor elewacji niż biały w połączeniu z szarym, zawsze musimy wziąć pod uwagę barwę dachu, ram okiennych oraz drzwi. Eksperci proponują rozpocząć wybór koloru od elewacji, następnie wybierać barwę dachu i pozostałych detali. Oczywiście można postępować według odwrotnego schematu, ale według ekspertów pierwsza opcja jest optymalna. Jeśli mamy problem z wyobrażaniem sobie poszczególnych wariacji kolorystycznych, można wykorzystać bezpłatny i intuicyjny wizualizer kolorów, który jest dostępny na stronie Termo Organiki. Wizualizacja koloru elewacji sprawi, że świadomie dobierzemy najbardziej odpowiadające nam barwy. Wizualizer kolorów jest tak samo intuicyjny, jak wirtualne przymierzalnie ubrań online.

Jakość elewacji to podstawa

Optymalna elewacja chronii przed warunkami atmosferycznymi i jest elegancką wizytówką, która podkreśla charakter budynku. Musi być wykonana profesjonalnie i tylko wysokiej jakości materiałami, ponieważ chroni budynek 24 godziny na dobę przez długi okres jego użytkowania.

Zobacz także:

Ze spiżarnią czy bez?

Projekt domu - 10 reguł dobrego wyboru

Projekt gotowy czy indywidualny?

Dodaj komentarz