Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Szukaj

NAJBARDZIEJ TRENDY - DACHY SOLARNE

Kategorie: Przed budową
NAJBARDZIEJ TRENDY - DACHY SOLARNE

Żyjemy w epoce skokowego wzrostu cen energii. Co dekadę temu było tematem akademickich dysput, dziś staje się codzienna koniecznością. Do sięgania po zielone i alternatywne źródła energii część z nas zachęciła rosnąca świadomość ekologiczna. Pozostałych – ekonomiczna presja. A jednak okazuje się, że w szukaniu ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań nie trzeba rezygnować z marzenia o domu, którego widok zapiera dech w piersiach, bo w jego dachu przegląda się niebo.


Klasyczne piękno
Dach to zwieńczenie każdego budynku. Ten jego element, który widać z daleka i którego wygląd najtrudniej zmienić. O ile wybór koloru farby elewacyjnej jest istotny, ale nie przesądza o wieloletnim wizerunku siedziby firmy lub rodzinnego lokum, o tyle rozwiązanie dachowe – tak. Stąd opór i dystans części inwestorów wobec klasycznej nadachowej fotowoltaiki. Trudno pogodzić się z koniecznością  pokrywania ładnej dachówki lub innego pokrycia dachowego dodatkową warstwą obudowanych aluminiowymi ramkami paneli. Naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagającego rynku wychodzi MyRoof – pierwszy polski dach solarny. Ekonomiczny i efektywny energetycznie jak klasyczna fotowoltaika, a przy tym estetyczny, jednolity i solidny jak dach klasy premium.


Efekt lustra
Dach solarny jako koncept opiera się na założeniu, że panel fotowoltaiczny może być najbardziej zewnętrzną częścią dachu. Nie dodatkowym urządzeniem na dachu, ale jego częścią integralną – zastępując tym samym dachówkę, blachę czy inne tradycyjne pokrycie. Współczesna technologia pozwala na wytworzenie paneli wystarczająco wytrzymałych i trwałych dla takiego rozwiązania. Co więcej – ich wygląd jest o niebo bardziej estetyczny od klasycznych paneli. Dosłownie o niebo: czarne szklane tafle bez widocznych ramek fundują „efekt lustra” – w dachu solarnym odbija się słońce i chmury.


Polski koncept
To, co widać na zewnątrz, jest częścią dachu. Oczywiście najbardziej spektakularną, ale nie przesądzającą o jego solidności i funkcjonalności. Pod szklanymi panelami kryje się unikalna aluminiowa konstrukcja wsporcza, której zadaniem jest stabilne mocowanie paneli oraz zapewnienie równej dla całej połaci dachu, 10-centymetrowej dylatacji. Przekłada się to na wysoki poziom wentylacji przestrzeni pod panelami, tym samem należyte schładzanie i wyższą wydajność pracy.  Odległość jest wymagana przez wiodących producentów paneli solarnych, gdyż wpływa na bezpieczeństwo i trwałość paneli, w tym mieszkańców domu.
Pod nią paroprzepuszczalność i wodoszczelność dachu solarnego zapewnia specjalna membrana, o bardzo wysokich właściwościach starzeniowych, czyli o wysokiej wytrzymałości na wysokie temperatury przez cały okres użytkowania dachu. O ile panel fotowoltaiczny w dachu solarnym jest elementem generycznym (panele zbliżonej klasy i parametrów produkuje kilku światowych wytwórców), o tyle pozostałe składowe systemu MyRoof  – od systemu wsporczego, przez obróbki dekarskie i izolacje, po dobór najwyższej klasy osprzętu elektrycznego jest autorskim konceptem. Opracowanym, opatentowanym i wciąż udoskonalanym przez polskich inżynierów z firmy mdm NT  z Bielska – Białej.


Dobre praktyki
Dach solarny MyRoof wychodzi naprzeciw nie tylko oczekiwaniom inwestorów. Firma znana w ponad 47 krajach świata oraz uznana przez dekarzy i środowisko dachowe zatroszczyła się również  o to, by kolejny asortyment dołączający do bogatego portfolio był zgodny z katalogiem dobrych praktyk dekarskich. MyRoof wprowadza szereg usprawnień, które przekładają się na korzyści inwestora oraz pewność wieloletniego użytkowania dachu solarnego. Dach solarny MyRoof kładziony jest na dachu przez wyszkolonych i certyfikowanych przez MyRoof dekarzy: to daje gwarancję bezpieczeństwa i  szczelności. Autorski, unikalny algorytm montażu dachu został oparty o instrukcje i zalecenia wiodących producentów paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu gwarantowane jest długoletnie bezusterkowe działanie.


Szybka dostawa i montaż
Firma mdm NT jest obecna na rynku pokryć, membran i akcesoriów dachowych od 27 lat. Dzięki dobrym relacjom z niemal całą branżą, jej najnowszy asortyment – dach solarny MyRoof, dostępny jest niemal „od ręki” w sieci ponad 200 zaufanych partnerów handlowych . Przekłada się to na czas dostawy i montażu dachu solarnego, który od zaakceptowania projektu i skompletowania zamówienia po montaż gotowego urządzenia wynosi raptem 14 dni. Wycenę dachu solarnego wraz z doradztwem można zamawiać przez formularz kontaktowy na www.myroof.pl

Zobacz także:

Gdzie można kupić gotowy projekt domu?

Czy można samemu wykonać projekt domu?

Czy konieczna jest pomoc architekta przy projekcie domu?

Dodaj komentarz