Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Szukaj

Sypialnia małżeńska - jak nieszablonowo urządzić przestrzeń z łazienką

Sypialnia małżeńska - jak nieszablonowo urządzić przestrzeń z łazienką

Przeczytaj nasz artykuł do samego końca, a znajdziesz w nim ciekawe inspiracje dotyczące organizowania przestrzeni w sypialni!

Wybierasz projekt domu? Pomyśl o sypialni!

Wbrew pozorom, o tym, jak ma w przyszłości w przyszłości wyglądać Twoja sypialnia, warto pomyśleć już na etapie wyboru koncepcji domu jednorodzinnego. Przeglądając różne projekty domów, możesz natknąć się na rozwiązanie, w którym na pomieszczenie do spania zostanie wydzielona niewielka przestrzeń.

W takim wnętrzu zmieści się jedynie łóżko i stolik nocny niewielkich rozmiarów. Jeżeli należysz do osób, którym podoba się minimalistyczny styl urządzania przestrzeni użytkowej, to taka koncepcja ma szansę przypaść Ci do gustu. Jednak w sytuacji gdy brak oddzielnego miejsca do przechowywania ubrań jest Twoją ogromną bolączką, zdecyduj się na inny koncept! Wybierz projekt architektoniczny, w którym sypialnia małżeńska będzie na tyle duża, że bez problemu wydzielisz z niej dodatkowo przestronną, prywatną łazienkę oraz garderobę!

Nowoczesny pomysł na sypialnię w Twoim domu!

Masz dość ciągłych kłótni o to, kto pierwszy z domowników będzie rano korzystać z łazienki? Ubrania codziennie zbierane z okolic łóżka doprowadzają Cię do przysłowiowej szewskiej pasji? Chcesz stworzyć przestrzeń, w której prywatność będzie idealnie współgrała z komfortem? Znajdziesz u nas pomysły na aranżacje wyjątkowych wnętrz w pomieszczeniach sypialnych. Dla własnej wygody zadbaj o to, aby oprócz łóżka w sypialni znalazło się także miejsce na garderobę oraz łazienkę. Dzięki takiemu połączeniu zyskasz sypialnię swoich marzeń! Pozwól sobie na odrobinę codziennego luksusu.

Kameralny styl skandynawski w sypialni

Inspiracje dotyczące wystroju sypialni możesz czerpać ze skandynawskiego nurtu urządzania przestrzeni mieszkalnej. Przy aranżacji sypialni w tym stylu nie może zabraknąć jasnej kolorystyki oraz mebli wykonanych z naturalnych materiałów. Kluczową rolę odgrywa jednak funkcjonalność pomieszczenia. Zaprojektuj sypialnię w taki sposób, aby nie było w niej zbędnych mebli. Nie będą Ci potrzebne. Do przechowywania ubrań wykorzystasz przestronną garderobę.

Sypialnia małżeńska a wnętrza w stylu rustykalnym

Zupełnym przeciwieństwem stylu skandynawskiego będzie zaprojektowanie sypialni w nurcie rustykalnym. W takim pomieszczeniu dominującą rolę odegra olbrzymie łóżko (najlepiej drewniane). Nie powinno zabraknąć także elementów dekoracyjnych. Mogą to być duże, kolorowe poduszki, dzięki którym pomieszczenie stanie się jeszcze przytulniejsze! Prócz łóżka możesz wstawić także inne meble, np. praktyczną komodę, na której umieścisz telewizor.

Czy garderoba i łazienka w sypialni to dobry pomysł?

Pomieszczenie sypialne podzielone na trzy strefy (miejsce do spania, łazienka oraz garderoba) to pomysł najlepszy z możliwych! Jeżeli masz do wyboru dużą sypialnię bez łazienki lub sypialnię, w której będzie mała łazienka, to nie myśl za długo nad tym, na który projekt domu się zdecydować. Zyskasz poczucie pełnej prywatności. Stworzysz przestrzeń, do której wstęp będziesz mieć tylko Ty i Twój partner.

Master Bedroom - główne zalety takiego rozwiązania

Dom kojarzy się przede wszystkim z rodziną, ciepłem i komfortem. Takie same skojarzenia łączą się z pomieszczeniem sypialnym. Doświadczenia zbierane przez całe życia zadecydują o urządzeniu przestrzeni w konkretny sposób. Do tej pory brakowało Ci prywatności? Zapanowanie nad ubraniami rozrzuconymi po całym pokoju przerastało Twoje możliwości? Sypialnia małżeńska może okazać się doskonałym remedium na Twoje wcześniejsze problemy! Wśród głównych zalet takiego rozwiązania wymienić należy:

- większą prywatność,

- odrobinę luksusu w codzienności,

- łatwiejsze utrzymanie porządku,

- wydzielenie osobnej strefy na ubrania,

- nowoczesne aranżacje wnętrz.

Pamiętaj - decyzje odnośnie wystroju pomieszczeń sypialnych, partnerzy powinni podejmować wspólnie!

Aranżacje wnętrz - jak uniknąć kłótni z partnerem?

Jeżeli chcesz zyskać wyjątkową, intymną przestrzeń w swoim mieszkaniu, a przy tym zależy Ci na tym, aby uniknąć wojny domowej, to przy podejmowaniu decyzji o urządzeniu sypialni koniecznie weź pod uwagę zdanie partnera/partnerki. Pamiętaj - pokój sypialny ma być miejscem, w którym obydwoje będziecie czuć się wyjątkowo. Nie forsuj za wszelką cenę swojego zdania. Krok po kroku przedyskutujcie wspólnie plan na zagospodarowanie przestrzeni. Pamiętajcie o kilku zasadach:

- decyzje dotyczące wystroju pomieszczenia partnerzy powinni podejmować wspólnie,

- w kwestiach spornych warto pójść na kompromis, zwłaszcza jeżeli druga strona przedstawia racjonalne argumenty,

- trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy funkcjonalnością pomieszczenia, a jego olśniewającą aranżacją.

Połączenie w jednym ciągu komunikacyjnym garderoby, łazienki oraz głównej sypialni to rozwiązanie, które nowoczesny projekt domu jednorodzinnego uwzględnia coraz częściej. Ty też weź je pod uwagę.

Zobacz także:

Rewolucja w branży izolacji

Piwnica w domu jednorodzinnym - wyjątkowa przestrzeń do przechowywania

Kuchnia otwarta na salon czy zamknięta?

 

Dodaj komentarz