strona-glowna
Projekt domu Kwadra Meta
84.9 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 032 zł
Brak produktów
| Powierzchnia użytkowa: | 109.1 m² |
| Powierzchnia netto: | 113.9 m² |
| Min. szer. i dł. działki: | 20.8 m x 20.2 m |
| Kąt nachylenia dachu: | 25.0° |
| Ilość pokoi: | 5 |
| Idealne dla: |
|
| Koszt budowy:
na I kwartał 2025 |
369 171 zł |
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 840 zł
Projekt domu Kwadra Ton oferuje dodatkowy pokój przy powierzchni użytkowej 109 m² na parterowym rzucie zbliżonym do kwadratu. Zwarta bryła oraz brak garażu sprawiają, że projekt jest prosty w realizacji i korzystny kosztowo, a jednocześnie oferuje przemyślany układ wnętrza i codzienną funkcjonalność.
Reprezentacyjny wygląd domu podkreśla centralnie ulokowane wejście we wnęce, a narożne przeszklenia salonu dodają bryle lekkości i otwierają wnętrze na ogród. W porównaniu do projektu Kwadra, tu pokój dzienny zyskał dodatkową przestrzeń kosztem kuchni, co podkreśla jego wypoczynkowy charakter.
Wnętrze domu zostało podzielone na dwie funkcjonalne strefy, rozmieszczone wokół centralnego ciągu komunikacyjnego. Po lewej stronie od wejścia zaprojektowano przestronny pokój dzienny z otwartą kuchnią, oraz i pomieszczenie gospodarcze łączące kotłownię z pralnią – oba dostępne bezpośrednio z wiatrołapu. Strefa prywatna mieści dwie duże sypialnie o zbliżonym metrażu oraz dwie mniejsze, co daje dużą swobodę aranżacyjną i możliwość dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb. Dwie w pełni wyposażone łazienki zapewniają komfort użytkowania, a ich rozmieszczenie zwiększa poczucie prywatności.
Projekt Kwadra Ton to propozycja eleganckiego domu parterowego bez garażu z widowiskowym salonem, którego przedłużenie stanowi taras we wnęce. Ten mały dom oparty na ekonomicznym rzucie zwieńczonym dachem czterospadowym to ponadczasowe rozwiązanie bez kompromisów na funkcjonalności.
| POWIERZCHNIA | UŻYTKOWA | NETTO |
|---|---|---|
| 1. pokój dzienny | 31.2 m2 | 31.2 m2 |
| 2. sypialnia | 12.5 m2 | 12.5 m2 |
| 3. pokój | 11.4 m2 | 11.4 m2 |
| 4. pokój | 9.5 m2 | 9.5 m2 |
| 5. pokój | 9.2 m2 | 9.2 m2 |
| 6. kuchnia | 8.7 m2 | 8.7 m2 |
| 7. hol | 7.7 m2 | 7.7 m2 |
| 8. łazienka | 5.3 m2 | 5.3 m2 |
| 9. przedpokój | 4.8 m2 | 4.8 m2 |
| 10. sień | 4.6 m2 | 4.6 m2 |
| 11. łazienka | 4.3 m2 | 4.3 m2 |
| 12. kotłownia + pralnia | 4.8 m2 | |
| Razem | 109.2 m2 | 114 m2 |
| POWIERZCHNIA CAŁKOWITA | 141.4 m² |
| POWIERZCHNIA ZABUDOWY | 141.4 m² |
| KUBATURA | 715.6 m³ |
| WYSOKOŚĆ BUDYNKU | 6.7 m |
| POWIERZCHNIA DACHU | 213 m² |
| EP | 57.18 kWh/(m² rok) |
| SZEROKOŚĆ BUDYNKU | 12.8 m |
| DŁUGOŚĆ BUDYNKU | 12.2 m |
| WERSJA TECHNOLOGICZNA | murowana - beton komórkowy |
| KONSTRUKCJA DACHU | prefabrykowane wiązary drewniane MITEK Industries Polska |
| STROP | dolny pas wiązarów MITEK |
| TYP SCHODÓW | brak |
| SYSTEM KOMINOWY | firmy JAWAR |
| TYP OGRZEWANIA | Kocioł na gaz / pompa ciepła |
| KOCIOŁ | gazowy kondensacyjny Viessmann – Vitodens 222-F |
| POMPA CIEPŁA | Viessmann - Vitocal 222-A - powietrze/woda w wersji monoblok |
| DOSTĘPNA WERSJA Z POMPĄ CIEPŁA | Tak |
| WENTYLACJA | mechaniczna |
| IZOLACJA TERMICZNA ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH | Alternatywnie zalecamy płyty PIR firmy Gór-Stal. |
| ŚCIANY ZEWNĘTRZNE | 24 cm beton komórkowy SOLBET Optimal |
| ŚCIANY WEWNĘTRZNE | 24 cm beton komórkowy SOLBET Optimal |
| ŚCIANY WEWNĘTRZNE DZIAŁOWE | 12 cm beton komórkowy SOLBET Optimal |
| WENTYLACJA | mechaniczna |
| OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW | EKO-BIO |
| BRAMA GARAŻOWA | firmy HÖRMANN |
| DRZWI WEWNĘTRZNE | firmy HÖRMANN |
| DRZWI ZEWNĘTRZNE | firmy HÖRMANN |
| ELEWACJA | tynki firmy SICHER BAUTECHNIK |
| IZOLACJA TERMICZNA FUNDAMENTÓW | Izolacja termiczna ścian fundamentowych: polistyren ekstrudowany SYNTHOS XPS PRIME S30 o współczynniku λ 0,032 W/mK |
| IZOLACJA TERMICZNA PODŁÓG | Izolacja termiczna posadzki na gruncie: polistyren ekstrudowany SYNTHOS XPS PRIME S30 o współczynniku λ 0,032 W/mK |
| IZOLACJA TERMICZNA STROPU | Alternatywnie zalecamy płyty PIR firmy Gór-Stal. |
| OKNA DACHOWE | firmy VELUX |
| TYNKI WEWNĘTRZNE | Tynki wewnętrzne: zaprawa tynkarska firmy SICHER BAUTECHNIK Elewacja: tynki firmy SICHER BAUTECHNIK |
| WYŁAZ DACHOWY | firmy VELUX |
| CENA MINIMALNA STAN SUROWY | 369 171 zł |
| KOSZT INSTALACJI | 82 423 zł |
| KOSZT STAN WYKOŃCZENIOWY | 199 266 zł |
| KOSZT SYSTEM GOSPODARCZY | 406 375 zł |
| KOSZT SYSTEM ZLECONY | 568 437 zł |
| Pobierz kosztorys uproszczony (plik PDF) | |
84.9 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 032 zł
94.2 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 640 zł
103.3 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 640 zł
103.3 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 440 zł
103.3 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 640 zł
103.3 m2
4
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 640 zł
109.1 m2
5
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 840 zł
119.9 m2
5
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 840 zł
129.2 m2
5
2
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 4 040 zł
111.6 m2
5
2
0Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 840 zł
111.6 m2
5
2
0
110.4 m2
5
2
0Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 640 zł
110.4 m2
5
2
0
112.5 m2
5
2
0Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 840 zł
112.5 m2
5
2
0
106.8 m2
5
2
0Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 352 zł
106.8 m2
5
2
0
106.8 m2
5
2
0Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 352 zł
106.8 m2
5
2
0