strona-glowna
Projekt domu Ziarko
39.1 m2
2
1
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 140 zł
Brak produktów
| Powierzchnia użytkowa: | 39.1 m² |
| Powierzchnia netto: | 39.1 m² |
| Min. szer. i dł. działki: | 15.4 m x 17.4 m |
| Kąt nachylenia dachu: | 42.0° |
| Ilość pokoi: | 2 |
| Idealne dla: |
|
| Koszt budowy:
na II kwartał 2022 |
101 507 zł |
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 140 zł
Najmniejsze domy dla 1-2 osób w kolekcji Archetonu mają ok 40 m² p.u. i rzut zbliżony do kwadratu. Jednym z najskromniejszych jest projekt domu Ziarko reprezentujący propozycje z dwuspadowym, dość stromym dachem. Jest minimalnie większy od Malucha ale wystarczyły już 2 dodatkowe m2 aby wydzielić drugie pomieszczenia mieszkalne. Oprócz pokoju dziennego z aneksem kuchni powstała spora sypialnia. Łazienka jest mniejsza niż w Maluchu ale zaproponowano wygodniejszą sień z szafą. Jeszcze większy pokój dzienny, łazienka lub osobna kotłownia wymaga dodatkowej przestrzeni - znaleźć ją można w projektach domów Gucio lub Na Kwadracie z czterospadowym dachem. W podobnych wielkością i tradycyjnych w formie rozwiązaniach, o efekcie plastycznym decyduje zaakcentowanie jednego, wybranego detalu. W projekcie domu Ziarko zaproponowano, aby była nim narożna wnęka wejściowa ze słupem, zaakcentowana innym wykończeniem ścian zewnętrznych i zapraszającym układem stopni z dekoracyjną donicą.
| POWIERZCHNIA CAŁKOWITA | 52.7 m² |
| POWIERZCHNIA ZABUDOWY | 52.7 m² |
| KUBATURA | 301.8 m³ |
| WYSOKOŚĆ BUDYNKU | 7.2 m |
| POWIERZCHNIA DACHU | 100 m² |
| EP | 64.58 kWh/(m² rok) |
| SZEROKOŚĆ BUDYNKU | 7.4 m |
| DŁUGOŚĆ BUDYNKU | 7.4 m |
| WERSJA TECHNOLOGICZNA | murowana - beton komórkowy |
| KONSTRUKCJA DACHU | prefabrykowane wiązary drewniane MITEK Industries Polska |
| STROP | dolny pas wiązarów MITEK |
| TYP SCHODÓW | brak |
| TYP OGRZEWANIA | Kocioł na gaz |
| DOSTĘPNA WERSJA Z POMPĄ CIEPŁA | Tak |
| WENTYLACJA | grawitacyjna |
| IZOLACJA TERMICZNA ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH | Austrotherm |
| ŚCIANY ZEWNĘTRZNE | 24 cm beton komórkowy |
| ŚCIANY WEWNĘTRZNE | 24 cm beton komórkowy |
| ŚCIANY WEWNĘTRZNE DZIAŁOWE | 12 cm beton komórkowy |
| WENTYLACJA | grawitacyjna |
| OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW | EKO-BIO |
| ELEWACJA | tynki firmy SICHER BAUTECHNIK |
| IZOLACJA TERMICZNA FUNDAMENTÓW | Izolacja termiczna ścian fundamentowych: polistyren ekstrudowany SYNTHOS XPS PRIME S30 o współczynniku λ 0,034 W/mK |
| IZOLACJA TERMICZNA PODŁÓG | Izolacja termiczna posadzki na gruncie: polistyren ekstrudowany SYNTHOS XPS PRIME S30 o współczynniku λ 0,034 W/ |
| IZOLACJA TERMICZNA STROPU | Austrotherm |
| OKNA DACHOWE | VELUX |
| WYŁAZ DACHOWY | VELUX |
| CENA MINIMALNA STAN SUROWY | 101 507 zł |
| KOSZT INSTALACJI | 23 249 zł |
| KOSZT STAN WYKOŃCZENIOWY | 58 834 zł |
| KOSZT SYSTEM GOSPODARCZY | 113 789 zł |
| KOSZT SYSTEM ZLECONY | 160 340 zł |
39.1 m2
2
1
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 140 zł
39.1 m2
2
1
0
Najniższa cena z ostatnich 30 dni 3 140 zł