Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Projekty bez garażu

Znaleziono 212 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 212 projektów

Dom parterowy bez garażu

Posiadanie garażu wydaje się atrakcyjną opcją dla większości inwestorów. W dzisiejszych czasach wydaje się on wręcz nieodzownym elementem każdej posesji. Jednak nie zawsze istnieje możliwość jego postawienia. Wszystko zależy od rozmiarów działki. Dlatego projekty domów bez garażu to często rozsądne rozwiązanie na wąską działkę. Jak wyglądają one od strony praktycznej?

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych bez garażu?

Domy parterowe bez garażu to z pewnością ekonomiczna opcja. Budowa domu to spory koszt, a garaż może dodatkowo powiększyć kwotę, którą trzeba zapłacić. Takie projekty faworyzuje również posiadanie niewielkiej działki budowlanej.

Projekt domu parterowego bez garażu to niższe koszty budowy, szczególnie jeśli chodzi o plany posiadające prostą bryłę budynku mieszkalnego. W tym przypadku oszczędza się zarówno na realizacji, jak i późniejszej eksploatacji. Garaż wbudowany stanowi bowiem dodatkowe pomieszczenie wymagające ogrzewania. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na ogrzewanie garażu to ciepło będzie uciekać z sąsiednich pomieszczeń co zakończy się większymi rachunkami. Budynki bez garaży są z zasady bardziej energooszczędne.

Zalety domów parterowych

Same parterowe domy mają wiele istotnych zalet. Niska bryła budynku dobrze integruje się z ogrodem. Jedna kondygnacja i brak schodów jest sporym ułatwieniem dla osób które mają problem z poruszaniem się, czy seniorów, a także rodzin z małymi dziećmi. Rodzice nie muszą obawiać się, że maluch z nich spadnie. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie, więc dostęp do nich jest prostszy i szybszy. Właściwie zagospodarowana przestrzeń parterowa jest praktyczna i komfortowa, a wnętrze dobrze doświetlone.

Powierzchnię domu parterowego ogranicza rozmiar działki jednak budynek bez garażu to więcej miejsca na pomieszczenia użytkowe, ponieważ garaż zajmuje sporą przestrzeń w bryle domu.

Domy parterowe i wiata garażowa

Dla zmotoryzowanych brak garażu może stanowić poważny problem. Nie potrzeba jednak dużo miejsca na działce, aby postawić praktyczną wiatę garażową. Chroni ona samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a jej postawienie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jest to dobre rozwiązanie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i praktycznych.

Garaż wolnostojący

Innym interesującym pomysłem na który decyduje się część inwestorów jest dom z wolnostojącym garażem. W tej sytuacji wszystko zależy od wielkości działki. Powierzchnia zabudowy takiego garażu to może być kilkanaście metrów kwadratowych. Można jednak indywidualnie dostosować jego wielkość oraz usytuowanie już po wyborze projektu domu albo dobudować go w dowolnym, późniejszym momencie. Taki osobny garaż może stać się też dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym takim jak warsztat czy składzik narzędziowy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba garaż wolnostojący można przebudować lub powiększyć i nie wymaga to ingerowania w sam budynek mieszkalny.

W naszej kolekcji znajdziesz wiele projektów garaży wolnostojących zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowych. Nasze projekty wyróżniają się funkcjonalnością, ale również elegancją bryły garażowej.

Jaki projekt domu parterowego bez garażu wybrać?

Wybór projektu domu nie jest prosty jest to bowiem inwestycja na całe życie. Zarówno budynki parterowe, jak i z poddaszem użytkowym muszą też spełniać warunki zabudowy narzucone przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Warto pamiętać, że odległość od granicy działki ściany z oknami lub drzwiami musi wynosić przynajmniej 4 metry, a 3 m dla ściany bez okien i drzwi. Z tego też względu projekt bez garażu w bryle budynku może uwzględniać małą powierzchnię użytkową, a posesja bez kłopotu wpasuje się na każdą działkę, pozostając w zgodzie z przepisami.

Małe domy parterowe bez garażu

Wśród projektów domów bez garażu jest wiele niewielkich domów przeznaczonych dla jednej osoby lub pary. Takie przytulne budynki są świetnie rozplanowane i maksymalnie funkcjonalne. Przykładowy projekt domu "Gucio" z biura Archeton o powierzchni 46.1 m2 to ciekawa propozycja dla 1-2 osób. Kąt nachylenia dachu dwuspadowego wynosi 35° jest on więc dosyć stromy. Nadaje to jednak budynkowi interesującego wyglądu. Podkreśla to jeszcze dekoracyjny, osadzony symetrycznie w elewacji daszek znajdujący się nad wejściem frontowym. Projekt nie posiada okien w ścianach bocznych, dzięki czemu bez problemu można go postawić nawet na bardzo wąskich działkach. Wewnątrz jest miejsce na pokój dzienny i drugi, mniejszy, kuchnię i łazienkę oraz łączący wszystko hol.

Kolekcja projektów domów parterowych bez garażu

W Archeton mamy również wiele projektów parterowych domów bez garażu o większej powierzchni nawet do ponad 160 m2. Oferowane domy bez garażu charakteryzują się praktycznym rozplanowaniem przestrzeni i różnorodną (nowoczesną i klasyczną) architekturą. Polecamy także domy piętrowe lub z użytkowym poddaszem. W naszej kolekcji znajdziesz projekty dostosowane do działek różnej wielkości. Planujesz w przyszłości dobudować garaż wolnostojący? Żaden problem, pomożemy Ci znaleźć odpowiedni do Twojej parceli projekt. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Zobacz także: