Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów
domy do 70 m2 zabudowy

domy do 70 m2 zabudowy

Znaleziono 24 projektów

Wyświetlanie 1-24 z 24 projektów

Chciałbyś wybudować parterówkę lub dom murowany z poddaszem użytkowym, ale przerażają Cię formalności i biurokracja? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość: już nie musisz się obawiać skomplikowanych procedur związanych z pozwoleniem na budowę! To już przeszłość! Przedstawiamy nowoczesne projekty domów parterowych, które nie wymagają takiego pozwolenia. Możesz zamieszkać w komfortowym domu, jaki sobie wymarzyłeś, unikając przy tym biurokracji. Sprawdź teraz naszą ofertę! Z nami zaczniesz budowę domu błyskawicznie, bez zbędnej zwłoki. Już dziś postaw na własny dom! Wybierz gotowy projekt domu i zamieszkaj tak, jak lubisz! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami!

Domy o małej powierzchni zabudowy – jakie bez pozwolenia?

Jeszcze do niedawna nie było szansy wybudować dom bez pozwolenia. Trzeba było uporać się z ogromną biurokracją i czekać na decyzję urzędników. Projekt budowlany to był zatem zaledwie początek całej procedury. Nie miało znaczenia, czy chcieliśmy wybudować mały dom, duży budynek mieszkalny, czy chodziło o budynki dwukondygnacyjne. Na szczęście teraz sytuacja się zmieniła. Obecnie możesz postawić wymarzony dom bez pozwolenia. Jaki może być taki budynek? Chodzi o niewielki dom. Co to właściwie znaczy? Według Nowego Ładu dotyczy to projektów domów do 70 m2 powierzchni zabudowy. Właśnie dla inwestorów zainteresowanych takimi budynkami przygotowaliśmy projekty domów do 70 m2. Już teraz sprawdź naszą kolekcję projektów!

Nowelizacja prawa budowlanego w Polskim Ładzie

Budowa domu bez pozwolenia stała się możliwa, dzięki nowelizacji prawa budowlanego. Jakie zmiany wprowadzono? Zdecydowano się przede wszystkim uprościć procedury. Nie potrzeba już skomplikowanych formalności do rozpoczęcia robót budowlanych. Pozwolenie na budowę domów jednorodzinnych nie jest już wymagane pod warunkiem, że powierzchnia zabudowy domu nie przekracza 70 m2. W takim przypadku wystarczy zgłoszenie budowy. To jednak nie wszystko. Taki dom nie wymaga zatrudnienia kierownika budowy ani prowadzenia dziennika budowy. Wszystko to sprawia, że można dużo zaoszczędzić na opłatach, ale i na wynagrodzeniu kierownika budowy.

Projekty domów bez pozwolenia – czym powinny się charakteryzować?

Dla mieszkańców liczy się przede wszystkim powierzchnia użytkowa i to jej wielkość wpływa na komfort użytkowników budynku. Jednak komfort mieszkania to także funkcjonalność, odpowiedni układ pomieszczeń itd. Jeśli chodzi o powierzchnię zabudowy do 70 m2, przy takim metrażu również można osiągnąć wysoki komfort. Budowa domu prowadzona bez pozwolenia obejmuje nie tylko parterowy dom, ale i z poddaszem użytkowym, a nawet piętrowym. Mało tego, 70 m2 to ograniczenie powierzchni zabudowy, a przy poddaszu użytkowym można zyskać dużo więcej łącznej powierzchni użytkowej (np. 90 m2). Sprawdź teraz nasze projekty domów!

Projekty małych domów z poddaszem użytkowym – dlaczego warto?

Małe projekty domów, które dodatkowo mają poddasze użytkowe, to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze nie potrzebują pozwolenia na budowę. Po drugie takie domy wykorzystują ekonomicznie przestrzeń działki. Można uzyskać tę samą przestrzeń mieszkalną przy mniejszej powierzchni zabudowy. Łatwiej podzielić dom z poddaszem na przestrzeń dzienną i nocną. Po trzecie można budować taki dom etapami i najpierw oddać do użytku parter, a z czasem urządzić również poddasze. Po czwarte domy z poddaszem użytkowym są często bardziej energooszczędne od domów parterowych bez takiego poddasza. W końcu taki dom bardzo dobrze się prezentuje, umożliwia oglądanie okolicy z wysokości poddasza. Zapoznaj się z naszymi projektami domów i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie!

Projekty domów z poddaszem – dla kogo?

Dla kogo gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym? Jeśli taki budynek nie narusza miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub planu o warunkach zabudowy, może być naprawdę dobrym rozwiązaniem dla dużych rodzin. Taki dom można bez problemu wybudować na małej i wąskiej działce, nie tracąc przy tym dużej łącznej przestrzeni użytkowej (poddasze to przecież możliwość stworzenia dodatkowych pomieszczeń). Takie domy są również dla tych inwestorów, którzy oczekują w domu jasnych przestrzeni, a nie przeszkadzają im skosy. Jeśli już jesteśmy przy skosach, taki budynek może być dobrym wyzwaniem dla miłośników nowoczesnych i pomysłowych aranżacji, ponieważ skosy zawsze są wyzwaniem przy urządzaniu wnętrz. 

Tanie domy jednorodzinne do 70 m2 powierzchni zabudowy

W ostatnich latach coraz ważniejszy w budownictwie staje się aspekt ekologiczny. Domy szkieletowe drewniane są jak najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Wykorzystuje się tu przecież materiał naturalny, który bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję rozwiązań ekologicznych. Już sama budowa takich budynków nie jest tak szkodliwa dla środowiska, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego budownictwa (np. czystszy plac budowy). 

Dlaczego gotowe projekty domów szkieletowych?

Przy wyborze projektu domu, również budowanego bez pozwolenia, istotne jest to, żeby dobrać projekt do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Dlatego właśnie należy wcześniej się zastanowić i określić te potrzeby. Nawet domy do 70 m2 z poddaszem użytkowym zapewniają w rzeczywistości bardzo dużą przestrzeń, a nie wymagają wcale ogromnej działki. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, tym bardziej że w naszej kolekcji projektów można znaleźć budynki o zróżnicowanej stylistyce. Zapraszamy do zamawiania naszych projektów domów! 

Zobacz także:

Projekty domów parterowych

Projekty domów z użytkowym poddaszem

Projekty domów piętrowych

Projekty domów bez piwnicy

Projekty domów z piwnicą