Brak produktów
Szukaj
Nowe projekty
Ostatnie artykuły
Kategorie Bloga
Archiwum Bloga
Szukaj

Projekty w zabudowie bliźniaczej
Dom bliźniak jest tworem funkcjonującym pomiędzy domem szeregowym a domem wolnostojącym. W naszej wyobraźni dom bliźniak to dwa bliźniacze domy połączone ze sobą jedną ścianą. Czy rzeczywiście tak jest? Co powinien uwzględniać projekt domu? Jakie są projekty domów jednorodzinnych? Jakie są ceny projektów?
Dom bliźniak - co to jest?
W naszej wyobraźni zabudowa bliźniacza kojarzy nam się z identycznymi domami w lustrzanym układzie połączonymi przez wspólną ścianę. Rzeczywista definicja domów w zabudowie bliźniaczej oznacza budowle na niezależnych ławach fundamentowych połączonych ze sobą dwiema ścianami szczytowymi. Gdy ława fundamentowa obu budowli jest wspólna, to mamy do czynienia z domem jednorodzinnym dwulokalowym. Taki budynek musi być postawiony na raz, co odróżnia go od dwóch domów bliźniaków. One mogą powstawać niezależnie od siebie. Dla uproszczenia będziemy się posługiwać oboma terminami zamiennie. Jest to dozwolone, gdyż większość projektów domów dwulokalowych da się przerobić na projekty domów dwurodzinnych z niezależnymi ławami fundamentowymi oddzielonymi dylatacją. Będą to jednak już inne projekty. Oczywiście cena projektów również może ulec weryfikacji.
Dlaczego ludzie decydują się na budowę bliźniaków?
Ekonomia jest głównym determinantem decyzji o budowie domu w zabudowie bliźniaczej lub wyborze projektu domu dwulokalowego. Mała działka, niewielka szerokość działki lub relatywnie mniejsze koszty budowy dwóch niezależnych domów wpływają na decyzję o rozpoczęciu budowy domów do zabudowy bliźniaczej.
Innym powodem mogą być względy rodzinne. Na wspólna budowę decydują się dwie rodziny, których łączy wspólna budowa oraz chcą mieszkać razem. Podobnie to wygląda w sytuacji, gdy odziedziczono wspólną działkę. Projekty domów może zakłada lokal dwurodzinny dla spokrewnionych ze sobą osób. Projekty domów bliźniaków doskonale nadają się dla rodzin wielopokoleniowych.
Bliźniak jest rozsądnym kompromisem między wolnością wynikającą z posiadania domu jednorodzinnego na dużej działce a ograniczeniami mieszkania w szeregowcu. W bliźniaku mamy tylko jednego sąsiada, a także większą część własnej działki na wyłączność.
Zalety domów bliźniaków
Zabudowa bliźniacza posiada wiele zalet. Są to między innymi: cena projektu do zabudowy bliźniaczej rozkładająca się na dwie rodziny decydujących się na wspólną budowę, niższe koszty budowy domu lub jego zakupu względem domów jednorodzinnych, niższe koszty eksploatacji (ogrzewanie) ze względu na bliskość jednej ściany z sąsiadem bez względu na to, czy ogrzewamy dom kotłem na paliwo stałe, czy też ciepłem systemowym, możliwość budowy na wąskiej lub mniejszej działce; minimalna szerokość działki przestaje być dużym ograniczeniem, możliwość bardziej efektywnego zagospodarowania wąskiej działki; domy wolnostojące mają większe ograniczenia, większe poczucie bezpieczeństwa ze względu na obecność sąsiada, możliwość dowolnej aranżacji - jednakowej (ten sam układ funkcjonalny), lustrzanej lub całkowicie niezależnej, powierzchnia zabudowy jest wciąż wystarczająca; możliwość zaplanowania funkcjonalnej przestrzeni wewnętrznej w eleganckim wykończeniu dostosowanej do potrzeb każdej rodziny, dostęp do większej części ogrodu niż w przypadku kilkunastu mieszkań zabudowy szeregowej, istnieje wiele gotowych projektów domów bliźniaczych, które można zaadaptować do własnych potrzeb. Do Państwa dyspozycji mamy propozycje projektu domu wolnostojącego bliźniaczego dostosowanego do indywidualnych potrzeb inwestora.
Projekty domów bliźniaczych dwurodzinnych
Domyślnym przeznaczeniem zabudowy bliźniaczej jest zamieszkanie dwóch rodzin. Często są to spokrewnione osoby. Jednak nie jest to regułą, gdyż na rynku pierwotnym i wtórnym często w różnorodnej ofercie deweloperów dostępne są “połówki” domów bliźniaków dla klientów, którzy szukają domów optymalnych dla swoich potrzeb. Pamiętajmy, że każdy segment bliźniaka jest niezależnym domem, mimo tego, że mamy połączony dach. Projekt domów dwurodzinnych to obszerna kategoria, która może uwzględniać indywidualne potrzeby i gusta obu właścicieli. Domy mogą się różnić wyglądem okien, kolorem czy rozkładem pomieszczeń. Nawet liczba pokoi może być inna. Każda część może mieć swoje własne, eleganckie wykończenia elewacji. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia, budżet oraz wymagania projektowe lub budowlane.
Podobnie, jak w przypadku projektów domów jednorodzinnych mamy do wyboru projekt bliźniaka z piwnicą, domy parterowe lub domy piętrowe (dwukondygnacyjne). Domy bliźniacze z poddaszem użytkowym skutecznie powiększają metraż powierzchni użytkowej. Powierzchnia użytkowa oraz liczba pokoi może być jeszcze większa.
Projekty domów bliźniaczych z usługą
Ciekawym pomysłem jest wybór projektu domów bliźniaczych z usługą. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą związaną z usługami, możemy pracować w bliskiej odległości od domu, a jednocześnie istnieje potrzeba wydzielenia części zawodowej z całkowitej powierzchni budynku, projekt domów bliźniaczych z usługą będzie dobrym wyborem. Przy takim przeznaczeniu rozsądne będzie branie pod uwagę projekty domów dwulokalowych. Pamiętajmy o ograniczeniach związanych z maksymalną powierzchnią lokalu zabudowy bliźniaczej, jaką możemy przeznaczyć na usługi. Jest to obecnie 30% całkowitej powierzchni budynku. Warunek ten może być istotny dla dużej ilości klientów indywidualnych, którzy decydują się na budowę bliźniaka.
Atrakcyjne gotowe projekty domów bliźniaczych - na co zwracać uwagę
Przy wyborze najlepszego naszym zdaniem projekty domu bliźniaka kierujemy się podobnymi zasadami, które determinowały by nasz wybór w przypadku projektu domu jednorodzinnego. Jak dużą mamy rodzinę? Ile potrzebujemy pokoi sypialnych? Czy w budynku będzie prowadzona działalność gospodarcza? Jakie są preferencje drugiej rodziny, która będzie zamieszkiwać drugą część obiektu? Jaka powinna być liczba pokoi? Czy chcemy mieć piwnicę? Czy decydujemy się na poddasze użytkowe? Na te podstawowe pytania warto przygotować odpowiedź, aby wyniki wyszukiwania były jak najbardziej precyzyjne.
Styl domu w zabudowie bliźniaczej to kolejny aspekt, który warto brać pod uwagę przy wyborze projektu. Bliźniaki mogą być utrzymane w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Tą kwestię warto przedyskutować z drugą rodzinną, gdyż wygląd zewnętrzny to chyba jedyna cecha domów w zabudowie bliźniaczej, która powinna być wspólna.
- Nowy projekt
- -1 317 zł
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt
- Nowy projekt