Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

projekty z garażem dobudowanym

Znaleziono 38 projektów

Wyświetlanie 1-38 z 38 projektów

Projekty domów z garażem dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy przewiduje podjazd ze spadkiem, który prowadzi do piwnicy. Jej część przy takim rozwiązaniu zostaje przeznaczona na parkowanie samochodu. W przypadku projektów domów z dobudowanym garażem wykorzystujemy natomiast większą część powierzchni działki i miejsce na auta umieszczamy na poziomie parteru. Zwykle taki dodatkowy element budynku towarzyszy dużym domom.

Jakie są zalety projektów domów z dobudowanym garażem?
Wielką zaletą dobudowanego garażu jest komfort związany z parkowaniem w jego wnętrzu i przeprowadzaniem manewrów związanych z wyjazdem. Przede wszystkim podjazd pozbawiony jest spadku, co sprawia, że nie jest konieczne korzystanie z hamulca lub mocniejsze naciskanie na pedał gazu przy opuszczaniu garażu. Kolejnym plusem jest możliwość wykorzystania całości powierzchni piwnicy do tradycyjnych dla niej zastosowań. Zwykle też przejście z dobudowanego garażu do części mieszkalnej jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku jego odpowiednika usytuowanego poniżej poziomu “zero”.

Czym jeszcze cechują się projekty domów z dobudowanym garażem?
Stykający się z częścią mieszkalną garaż to oczywiście dodatkowa powierzchnia. Z tego powodu najmniejsze budynki uwzględniające to rozwiązanie mają około osiemdziesięciu metrów kwadratowych. Najczęściej już sama główna część domu jest całkiem duża. Zasady estetyki nakazują bowiem zachowanie odpowiednich proporcji między dobudowanym garażem a segmentem mieszkalnym. Warto zwrócić uwagę, że pomimo braku symetrii projekty domów tego rodzaju potrafią zachwycać swoim wyglądem.

Pracownia Archeton prezentuje projekty domów z dobudowanym garażem!
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów z dobudowanym garażem widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcji projektów lub wyszukiwarki w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.