Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Nowe produkty

Projekty małych domów

Do kategorii projektów małych domów zaliczyliśmy w Archetonie domy o powierzchni użytkowej do 115 mkw. Jest to powierzchnia ponad dwukrotnie przekraczająca powierzchnię przeciętnego mieszkania w Polsce! Jednocześnie w ostatnich latach porównywalne stały się koszty zakupu mieszkania i budowy małego domu. Nieporównywalnie większy pozostaje natomiast komfort, jaki daje własny dom. Dlatego inwestycja w mały dom jest obecnie alternatywą dla wyboru mieszkania w bloku czy kamienicy. Mały dom to niskie koszty jego budowy i utrzymania (np. ogrzewania). Budownictwo energooszczędne właśnie w przypadku małych domów znajduje najlepsze warunki do realizacji swoich idei.

Projekty małych domów – co warto wiedzieć?
Projekty małych domów mają również szansę realizacji na bardzo niedużych działkach, w szczególnych sytuacjach (określonych miejscowym planem zagospodarowania lub warunkami zabudowy) nawet węższych niż 16 m. Jak już wspomnieliśmy projekty małych domów liczą do 115 metrów kwadratowych, warto też dodać, że powierzchnia najmniejszego z nich liczy niespełna 38 metrów kwadratowych. Mogą to być budynki z garażem (dostawionym lub wbudowanym) lub bez i najczęściej są wznoszone na planie prostokąta, kwadratu lub litery „T”. Przestrzeń użytkowego poddasza zamieniona jest w pokoje sypialne, podczas gdy na poziomie zerowym mieści się pokój dzienny, kuchnia i łazienka. Rozmieszczenie pomieszczeń funkcjonalnych, a także takie parametry jak nachylenie dachu czy kształt bryły różnią się w zależności od projektu. Ze szczegółowymi informacjami na temat konkretnych projektów będą mogli zapoznać się na podstronie poświęconej temu projektowi.

Zachęcamy do zapoznania się z kolekcją projektów
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów małych domów widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.

Znaleziono 246 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 246 projektów