Blanka Prima
Figa Lux
Sambor As
Kordian Alfa
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty małych domów

Projekty małych domów jednorodzinnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Wychodząc temu naprzeciw, Archeton.pl przygotował bogatą kolekcję takich projektów. Proponujemy zarówno domy parterowe, jak i piętrowe oraz projekty domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem. Nasze nowoczesne projekty małych domów zostały wykonane przez bardzo doświadczonych architektów, są funkcjonalne, a do tego zostały przygotowane z uwzględnieniem najnowszych trendów w architekturze. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami małych domów!

Projekty małych domów – czym się charakteryzują?

Zamiast wybierać małej lub średniej wielkości mieszkania, lepiej postawić na bardziej funkcjonalne rozwiązanie. O wiele korzystniejsza jest budowa małego domu, który zapewni wysoki komfort mieszkania. Wielkość powierzchni użytkowej (u nas to maksymalnie 115 m2) nie jest tu może duża, ale nasze domy mają tak zaprojektowany układ pomieszczeń, żeby budynek był jak najbardziej funkcjonalny. Obecnie są duże możliwości nawet na niewielkiej powierzchni. Można ją tak zaaranżować, że zachowa się wysoki komfort mieszkania w takim miejscu. Wystarczy wybrać projekt domu dostosowany ściśle do potrzeb inwestora!

Czy warto wybierać projekty domów małych?

Własny dom, nawet mały, to o wiele lepsze rozwiązanie niż małe mieszkanie. W tym ostatnim mieszkańcy są skazani na ciasnotę i niefunkcjonalność. Natomiast w przypadku małych budynków, o powierzchni użytkowej domu nawet 40 m2, zyskuje się i tak więcej przestrzeni, możliwość lepszego zaprojektowania układu pomieszczeń. Do tego można korzystać z przestrzeni wokół domu, a więc pojawia się dodatkowa przestrzeń do wykorzystania i zagospodarowania. Proponujemy tanie projekty tanich domów o małej powierzchni, ale za to komfortowej i funkcjonalnej.

Dla kogo projekty małych domów?

Dla kogo dobry będzie projekt domu małego? Takim rozwiązaniem powinni zainteresować się przede wszystkim inwestorzy, którzy chcą zoptymalizować wydatki i chcą znaleźć ekonomiczne rozwiązanie, a do tego mniejsza powierzchnia użytkowa nie będzie dla nich problem. Gotowe projekty małych domów to projekty domów tanich w budowie, ale bez problemu mogących pomieścić całą rodzinę. Małe domy to doskonała propozycja nie tylko dla singlów czy seniorów, ale także dla małżeństw z jednym lub dwójką dzieci. Poznaj teraz możliwości naszych projektów małych domów!

Projekty domów małych na małą działkę budowlaną

Jeśli szukasz projektu domu na małą lub wąską działkę, powinieneś wziąć pod uwagę kwestię budowy małego domu. Działka budowlana o niewielkich rozmiarach nie musi być wcale przeszkodą do inwestycji w taki budynek jak wymarzony dom parterowy lub piętrowy. W naszym serwisie znajdziesz odpowiednie rozwiązania. Proponujemy budynki, których powierzchnia zabudowy nie jest duża, wychodząc naprzeciw inwestorom poszukującym domów możliwych do postawienia nawet na niewielkiej działce.

Projekty domów parterowych z garażem

W naszej ofercie znajdują się także projekty domów małych, parterowych z garażem. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. W takich budynkach nie ma większych przeszkód architektonicznych, nie ma schodów łączących różne kondygnacje. To wszystko sprawia, że łatwo się poruszać między różnymi pomieszczeniami. Do tego garaż umieszczony we wspólnej bryle z domem to łatwiejsze przechodzenie do samochodu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Projekty małych domów parterowych a ograniczony metraż

Gotowe projekty domów małych to rozwiązanie ekonomiczne i pozwalające na szybką budowę. Czy jednak ograniczony metraż to rzeczywiście duży problem w tym przypadku? Niekoniecznie. Wszystko zależy od rozmieszczenia pomieszczeń i od zastosowanej aranżacji. W wielu projektach salon jest łączony z kuchnią i jadalnią, dzięki czemu zyskuje się wrażenie przestronności i optymalnie zwiększa przestrzeń. Jeśli dodatkowo w salonie zastosuje się przeszklone drzwi z wyjściem na taras, powiększymy dodatkowo optycznie przestrzeń. To oczywiście tylko kilka propozycji z wielu trików, jakie mogą pomóc "powiększyć" mały dom. Trzeba jednak zacząć od wyboru odpowiedniego projektu. 

Projekty małych domów – budynki piętrowe

Archeton.pl ma również propozycje dla nieco większych rodzin. W ich przypadku również może sprawdzić się mały dom, ale na przykład z poddaszem użytkowym lub budynek piętrowy. Wtedy kondygnacje parterowe domów mogą być przeznaczone na strefę dzienną, a piętro – na sypialnie. Przy okazji taka opcja pozwoli uniknąć problematycznych skosów, jakie pojawiają się w przypadku małych domów z poddaszem. Jeśli nie wiesz, czy dom piętrowy będzie dla Ciebie lepszy niż parterowy, skontaktuj się z naszym doradcą! 

Jaki styl domów małych i tanich?

Proponujemy projekty małych domów o różnych stylach i technologiach budowy. Możesz wybrać na przykład prostą bryłę, co nawiązuje do nowoczesnego stylu i jest proste w budowie. Inne rozwiązanie to projekty domów drewnianych, które są przytulne, ekologiczne i niezwykle modne. Więcej przykładów można znaleźć w naszym katalogu gotowych projektów małych domów. Zapraszamy!

Zobacz także:

Projekty średnich domów

Projekty dużych domów

Znaleziono 252 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 252 projektów