Topaz Prima Duo
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Iryda Rex Duo
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

domy z wbudowanym garażem

Znaleziono 140 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 140 projektów

Wbudowanie garażu w bryłę budynku jest rozwiązaniem możliwym do wykorzystania w sytuacji, gdy dysponujemy działami różnej wielkości. Wbrew pozorom to rozwiązanie dobre również na wąską działkę. Garaż wkomponowany w budynek mieszkalny na planie prostokąta podwyższa standard życia mieszkańców, a nie zajmuje kolejnych metrów ziemi. Projekty domów z garażem jednostanowiskowym mają też inne zalety, zarówno związanych z wyglądem budynku, jak i praktyką jego użytkowania. Minimalna powierzchnia projektu domu ze wbudowanym garażem to około 75 m2. Większość to budynki piętrowe lub z poddaszem mieszkalnym, ale znaleźć można w tej kategorii także budynki parterowe.

Projekt domu z garażem - najważniejsze cechy

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych obecnie w architekturze jednorodzinnej są projekty domów z garażem w bryle budynku. Najczęściej architekci planują w takim budynku garaż jednostanowiskowy, ale zdarzają się projekty domów z garażem dwustanowiskowym. Wtedy najczęściej strefa garażowa przewiduje parkowanie dwóch samochodów lub auta i jednośladu, np. motocykla.

Czym taki projekt domu różni się od tego z garażem dobudowanym do bryły i bez garażu? Najczęściej projekty domów tego typu obejmują budynki z poddaszem użytkowym lub piętrowe. Bardzo rzadko zdarza się, aby domy parterowe miały garaż w bryle budynku. Dlaczego? Taka nieruchomość zajmuje wymaga sporej działki budowlanej, ponieważ duża jest powierzchnia zabudowy. Co jeszcze warto wiedzieć, gdy zbliża się wybór projektu domu z garażem? Większość gotowych projektów przewiduje zastosowanie dachu dwuspadowego. Rzadziej do wyboru są pokrycia czterospadowe i płaskie.

Jaki układ mają projekty domów z garażem w bryle budynku?

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym najczęściej umieszczają strefę garażową od frontu budynku. Przejście z garażu zaplanowane jest bezpośrednio do przedpokoju lub pośrednio przez kotłownię czy pomieszczenie gospodarcze. Projekty domów z garażem w bryle budynku nie przewidują na parterze dodatkowego pokoju jak jest w przypadku domu bez garażu. Oznacza to, że na zerowej kondygnacji umieszczone są kuchnia, salon z jadalnią, łazienka, przedpokój, klatka schodowa (w przypadku budynku z poddaszem mieszkalnym lub piętrowego) i kotłownia.

W przypadku zastosowania wbudowanego garażu w domu dwukondygnacyjnym zyskuje się na piętrze doskonale wyciszoną strefę nocną. Znajdują się z niej najczęściej główna sypialnia dla dwóch osób, a także pokoje dziecięcy i opcjonalnie pokój gościnny. Zależnie od projektu domu z garażem jednostanowiskowym i tego, jaka jest powierzchnia użytkowa całego budynku, na poddaszu czy piętrze mogą znaleźć się jedna lub dwie łazienki, a także garderoba oraz pokój do pracy, czyli np. gabinet.

Zanim wybudujesz dom z garażem - o czym warto pamiętać przy wyborze projektu?

Chcesz kupić projekt domu z garażem jednostanowiskowym lub dwustanowiskowym i dachem dwuspadowym? Nic dziwnego, gotowe plany tego typu domów z garażem cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom ich funkcjonalności. Nie do przecenienia jest możliwość wejścia tzw. suchą stopą wprost z garażu do domu, prawda? Nie bez znaczenia jest też aspekt wizualny takich budynków. Zgrabna bryła zawiera w sobie zarówno strefę mieszkalną, jak i garażową, co pozwala na podniesienie poziomu komfortu życia domowników przy jednocześnie możliwości zakupu mniejszej działki budowlanej.

To rozwiązanie sprawdzi się też w sytuacji, gdy miejscowe przepisy zakazują budowy garażów wolnostojących lub nakazują zastosowanie konkretnej bryły. Decydując się na takie rozwiązanie, pamiętaj, że w kategorii takich projektów zdarzają się również projekty domów z garażem przyklejonym do bryły prostopadłościanu mieszkalnego. Przed kupnem projektu i zdecydowaniem się na budowę domu, warto pamiętać też, że garaż w bryle budynku powinien zostać odpowiednio ocieplony, również w przypadku ściany wewnętrznej, aby nie narażać się na straty ciepła.

Dom z garażem w bryle budynku - jakie ma zalety?

Z punktu widzenia wizualnego garaż znajdujący się wewnątrz bryły domu pozwala na zachowanie symetrii i geometrycznego kształtu. Projekty domów ze wbudowanym garażem jednostanowiskowym to zwykle duże prostopadłościany, które przywodzą na myśl zabudowę industrialną. Wcale nie oznacza to jednak, że nie reprezentują one architektury na wysokim poziomie. Niezwykle ważną zaletą z punktu widzenia budowy jest fakt umieszczenia garażu i części mieszkalnej pod tym samym dachem i stropem. Jest to duże uproszczenie konstrukcyjne, które pozytywnie przekłada się na koszt inwestycji.

Plusem, który doceni się podczas użytkowania budynku, jest także fakt, że zaplanowano garaż z wejściem bezpośrednio do domu. Oznacza to ochronę pojazdu przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, a także brak konieczności odśnieżania czy odrażania samochodu zimą i wyższy poziom komfortu domowników. Korzyścią z wyboru projektów domów z garażem jednostanowiskowym wbudowanym w bryłę budynku jest też skrócenie czasu budowy, ponieważ nie ma konieczności wykonywania oddzielnej konstrukcji dachowej. Na taki projekt domu powinny się też zdecydować osoby, które mają małą działkę, a chcą do domu dobudować np. ogród zimowy czy taras.

Dom z garażem jednostanowiskowym czy na dwa samochody?

Projekt domu z garażem jednostanowiskowym to rozwiązanie, które jest wybierane najczęściej przez naszych klientów. Taki budynek ma nie tylko klasyczną bryłę, ale też stosunkowo niewielki metraż. Im mniejszy garaż zaprojektowany jest w obrębie bryły domu, tym niższe są koszty budowy. To dla wielu inwestorów kluczowy aspekt. Warto budować dom z garażem na jeden samochód, wtedy gdy chce się ograniczyć wydatki budowlane czy kredytowe. To oczywiste rozwiązanie też dla osób, które mają jeden pojazd.

Ci z inwestorów, którzy mają dwa samochody lub różnego typu pojazdy, np. motocykle czy quady, potrzebować będą większej liczby stanowisk. W ich przypadku sprawdzą się projekty domów z garażem dwustanowiskowym. Większy garaż to także dobry wybór dla osób, które chcą zyskać dodatkową przestrzeń warsztatową lub w garażu stworzyć chłodną spiżarnię, pralnię albo miejsce do pracy rzemieślniczej. Projekty domów z garażem jednostanowiskowym można też wykorzystać początkowo do celów pierwotnych, a więc przetrzymywania pojazdu pod dachem, a następnie do mieszkalnych. Coraz częściej zdarza się przerabianie garażu na przestrzeń mieszkalną.

Projekty bliźniaczych domów ze wbudowanym garażem - kiedy warto je wybrać?

Zarówno projekty domów z garażem jednostanowiskowym, jak i dwustanowiskowym mogą dotyczyć budynków jednorodzinnych wolnostojących i w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Zwłaszcza w tym drugim przypadku popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie garażu w miejscu, w których bliźniaki stykają się ścianą. Rozwiązanie to pozwala rozdzielić funkcjonalnie obie części budynku. W efekcie nie powstają na przykład problemy komunikacyjne wewnątrz nieruchomości, a mieszkające po sąsiedzku rodziny mogą liczyć na lepsze wygłuszenie domu i większy poziom prywatności oraz intymności.

Wspólna inwestycja dwóch rodzin realizujących założenia projektu domu ze wbudowany garażem pozwala zaoszczędzić też powierzchnię działki. Po pierwsze zmniejsza się koszt zakupu ziemi, a po drugie można zaoszczędzone metry działki zagospodarować w wybrany przez siebie sposób. Wartością, którą docenią oszczędni inwestorzy jest też możliwość wspólnego budowania dwóch bliźniaków jednocześnie, co pozwala negocjować z wykonawcami stawki usług, a z dostawcami ceny towarów. Wybudowanie nieruchomości bliźniaczej z projektów domów z garażem jest więcej opcją korzystną ekonomicznie.

Gotowe projekty na dom z garażem jednostanowiskowym od Archeton

Chcesz kupić gotowy projekt domu z garażem jednostanowiskowym? Pora zastanowić się, jaki ma on mieć kąt nachylenia dachu, styl elewacji oraz układ pomieszczeń. Dobrym pomysłem jest przejrzenie całej kategorii takich projektów domów z garażem od Archeton. To doskonałe źródło inspiracji! Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza projekty mieszczące się na małej działce z garażem na poziomie parteru i wejściem do domu przez przedpokój lub z kotłowni. Najchętniej wybierane są też projekty, w których w garażu mieści się jeden samochód, a także te z poddaszem mieszkalnym. Mniejsze jest zainteresowanie tymi z piwnicą i garażem podziemnym - ze względu na wyższe koszty budowy.

W naszej ofercie mamy projekty każdego z poszukiwanych domów z garażem w bryle budynku. Z pewnością dobierzesz odpowiedni typ domu, który będzie Ci odpowiadał pod względem przestrzeni, układu pomieszczeń czy wyglądu zewnętrznego. Sprawdź zbiór wszystkich gotowych projektów domów ze wbudowanym garażem widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli mimo wszystko nie znajdziesz w niej odpowiedniego dla siebie domu, przejdź do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarki projektów. Tam możesz dokładniej sprecyzować swoje oczekiwania i kryteria wyboru, np. czy chcesz dom z garażem i jedną łazienką na parterze i jedną na poddaszu.

Zobacz także:

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Projekty małych domów

Projekty domów parterowych do 100 metrów

Projekty domów bliźniaczych

Projekty domów do 80 metrów