Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów
Projekty domów tanich w budowie | Archeton - Projekty domów

Projekty domów tanich w budowie

Znaleziono 125 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 125 projektów

Projekty tanie w budowie cieszą się uznaniem inwestorów. Proponujemy gotowe projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem. Dla kogo takie rozwiązanie? Przede wszystkim dla tych inwestorów, którzy chcą poznać koszt budowy domu jeszcze przed zakupem projektu. To rozwiązanie idealne, jeśli chcecie mieć pod kontrolą wszystkie wydatki. Oferujemy projekty domów tanich, ale zawsze funkcjonalnych. Szukajcie projektów domów z kosztorysem, a w łatwy sposób zoptymalizujecie wydatki i dobrze przygotujecie się do tak dużej inwestycji, jak budowa domu. Kupując projekt domu z kosztorysem, zyskujecie nowoczesne rozwiązania, które zapewnią komfortowe mieszkanie i nie zrujnują Waszych portfeli. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! 

Co nazywamy kosztorysem budowy?

Kosztorysem budowy jest dokument finansowy, który dotyczy realizacji inwestycji budowlanej. W naszym przypadku chodzi o budowę domu. Taki kosztorys kalkuluje cenę przy użyciu wybranej metody, uwzględniając rodzaj i ilość przeprowadzanych robót oraz wykorzystanych materiałów. Kosztorys szacuje, jakie wydatki będzie musiał ponieść inwestor, realizując daną inwestycję. Dzięki temu wiadomo, na jaki wydatek powinien się przygotować. Do tego znając z góry kosztorys, można zoptymalizować wydatki, a przede wszystkim wystąpić do banku o kredyt hipoteczny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą projektów domów z kosztorysem!

Nasze projekty – jaki rodzaj kosztorysu?

Szukacie projektu domu z kosztorysem? U nas znajdziecie go bez problemu. Pamiętajcie, że funkcjonuje kilka rodzajów kosztorysów. Pierwszy z nich to kosztorys inwestorski. Właśnie taki kosztorys określa wstępne wydatki związane z budową wybranego projektu domu. Brane są tutaj pod uwagę takie kwestie jak technologia wykonania budynku, zestawienie materiałów potrzebnych do jego budowy, wykończenie domu, wycenia sposób prowadzenia prac. Można pokazać go w banku.

Drugi to kosztorys ofertowy. W tym przypadku dokument nie jest honorowany przez bank. Taki kosztorys ma na celu głównie przekazanie wykonawcom głównych informacji o planowanej inwestycji. Natomiast kosztorys powykonawczy przygotowywany jest już po rozpoczęciu prac budowlanych i ma za zadanie przejąć niejako funkcję kosztorysu inwestorskiego, gdy ten nie został wykonany. Czasami wykonuje się także tzw. kosztorys ślepy, który zawiera ceny materiałów, ewentualnie ceny wynajmu sprzętu budowlanego. Nie ma tam jednak kosztów planowanych prac budowlanych.

Projekty domów jednorodzinnych, a kosztorys inwestorski

W Archeton.pl proponujemy bardzo wiele różnych projektów, także projekty domów z kosztorysem. To zarówno projekty domów piętrowych, domów z poddaszem użytkowym, jak i domy parterowe. Dzięki załączonemu kosztorysowi możecie oszacować z góry, jak dużo będzie kosztował dom jednorodzinny. Takie informacje ułatwią znalezienie na naszej stronie internetowej odpowiedniego projektu dostosowanego zarówno do potrzeb inwestora, jak i do jego możliwości finansowych. Znalezienie odpowiedniego projektu domu nigdy nie było łatwiejsze!

Dlaczego projekty domów parterowych z kosztorysem?

Domy parterowe, zarówno w zabudowie szeregowej, jak i wolnostojące, są niezwykle popularne wśród inwestorów z wielu powodów. Takie budynki najczęściej charakteryzują się wysoką estetyka i zróżnicowanym stylem, który łatwo dostosować do indywidualnych preferencji inwestora bez generowania dużych kosztów. Domy tego rodzaju są szybkie w budowie i proste w realizacji, co doskonale widać w załączanych do projektów kosztorysach. Niestety, takie domy nie zawsze nadają się na wąską działkę, często wymagają większej przestrzeni do zabudowy.

Co powinien zawierać kosztorys inwestorski?

Szukacie atrakcyjnego projektu domu z rzetelnym kosztorysem inwestorskim? To wszystko znajdziecie na stronie Archeton.pl. Co powinien zawierać taki kosztorys? Nasz dokument jest przejrzysty i skomponowany logicznie według ściśle założonego planu. U nas kosztorys inwestorski zawiera poszczególne etapy budowy domu wraz z kosztami prac i materiałów. Przedmiar zawiera zestawienie wszystkich prac budowlanych (koszty oraz ilości), a także materiałów koniecznych do użycia na danym etapie budowy. Dzięki kosztorysowi poznacie koszt robocizny, wynajmu sprzętu i inne informacje.

Jak optymalizować koszty budowy?

Jeśli chcecie skutecznie optymalizować koszty budowy domu, nieodzowny staje się w tym kosztorys. Po pierwsze taki dokument pozwoli dobrać odpowiedni do możliwości projekt domu. Po drugie kosztorys to zestawienie ewentualnych wydatków pod ręką, w jednym miejscu. Można zmieniać niektóre materiały na tańsze, jeśli wymogi konstrukcyjne na to pozwalają, wybrać projekt z odpowiednio rozplanowanymi instalacjami (np. z krótszą instalacją wodno-kanalizacyjną). Jeśli chcemy ograniczyć koszty, warto także postawić na domy na planie kwadratu, bez uskoków i wgłębień, a więc tańszych w realizacji itp.

Dlaczego projekt domu i kosztorys w Archeton.pl? Proponujemy bardzo szeroką gamę domów w różnych stylach, o różnych powierzchniach i rozwiązaniach budowlanych. Nasze projekty przygotowują tylko doświadczeni architekci. Sprawdźcie teraz!