Polecane nowości

Malik Bobo
Jaskier Alfa
Zyga OZE
Ajaks Prima
Jagoda Solo Prima
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty z dużym pokojem dziennym

Projekty z dużym pokojem dziennym

Przestronny salon to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną. Odpowiedni projekt domu powinien być jednak przemyślaną koncepcją, w której salon współgra z innymi elementami zabudowy. Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Czy projekt domu z dużym salonem to dobry pomysł?
Pokój dzienny czy salon to pomieszczenia w których często koncentruje się życie rodzinne. Mały domoznacza najczęściej niewielki salon. Jaki metraż jest więc odpowiedni? Jeżeli centralną częścią domu jest pokój o powierzchni ponad 25 m2 to możemy mówić o dużym salonie. Taka przestrzeń stwarza już spore możliwości zarówno jeśli chodzi o aranżację, jak i sposoby użytkowania.

Jaka jest powierzchnia domów z dużym salonem?
W projektach domów jednorodzinnych z obszernym salonem powierzchnia użytkowa to najczęściej od 60 do 120 metrów kwadratowych. Jednak z reguły są to znacznie większe budynki.

W takim domu z dużym pokojem dziennym możesz urządzić jadalnię. Przy szerokim stole cała rodzina będzie miała możliwość spotykania się na wspólne posiłki, oglądanie telewizji lub inne formy wypoczynku. Zainstalowanie zestawu kina domowego czy skorzystanie ze słusznych rozmiarów ekranu do wspólnego grania to tylko niektóre z pomysłów. Jeśli więc chciałbyś lepiej zintegrować swoich bliskich to taki salon może okazać się idealnym rozwiązaniem.

Salon z kominkiem
W dużym salonie można też umieścić kominek. Niezależnie od tego czy będzie on tradycyjny, czy elektryczny doda pomieszczeniu przytulności i nastrojowego charakteru. Zwłaszcza w chłodniejsze, jesienno-zimowe wieczory taki salon z kominkiem okazuje się nieoceniony dla domowników.

Jakie są zalety domów z dużym salonem?
Przede wszystkim większy salon da Ci spore możliwości pod względem aranżacji wnętrza. Możesz dostawić drugi stół, kanapę i inne meble, masz też wystarczająco wiele wolnej przestrzeni dla zabaw z dziećmi, czy znalezienia kącika do ćwiczeń, medytacji lub uprawiania jogi.

Lubisz spotkania w rodzinnym gronie? W większym salonie, przy zaopatrzeniu go w dodatkowe meble znajdzie się miejsce dla gości. Spokojnie urządzisz tu imprezę lub zaprosisz więcej osób na święta. W takiej sytuacji nie musisz też aranżować osobnego pokoju gościnnego bowiem zaproszonych bez problemu przenocujesz w salonie.

Domy w których do dyspozycji jest duża przestrzeń w salonie świetnie sprawdzają się także jako miejsce do pracy. Odpowiednia powierzchnia pozwoli na stworzenie kącika do nauki lub prowadzenia rozliczeń czy pracy zdalnej.

Projekty domów z przeszkleniami i dużymi oknami
Nowoczesny dom z dużymi oknami i przeszklonymi salonami to ten typ projektu, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Takie przeszklenia często zajmują całą ścianę. Dzięki temu wnętrze wydaje się optycznie jeszcze większe, a całość nabiera nowoczesnego charakteru.

Mogą to być np. rozsuwane, szklane drzwi które bezpośrednio z dziennego pokoju prowadzą do ogrodu lub na taras. Niektóre z propozycji posiadają też okna na trzech ścianach, co daje sporą dowolność w postawieniu domu na działce względem stron świata.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych
Urządzanie w salonie jadalni najlepiej sprawdzi się w przypadku połączenia tego pomieszczenia z otwartą kuchnią. Ciekawie prezentują się tu również łączenia z tarasem. W ten sposób uzyskujesz ogromną strefę, która zapewnia sporo swobody i może być ciekawie zaaranżowana przez ustawienie mebli, elementów dekoracyjnych, czy roślinności.

W Archeton znajdziesz interesujące i różnorodne projekty domów w których pokój dzienny ma powyżej 25 m2, a w największych domach aż 30–40 m2. Polecamy zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne plany dla budynków o powierzchni od 79 do 337 m2. Oferujemy układy kuchnia – jadalnia – salon. To zarówno domy parterowe, jak i z poddaszem użytkowym.

Zróżnicowana jest liczba pokoi i innych pomieszczeń. Niektóre budynki posiadają też garaż zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowy. Wybierz elegancki projekt z dwuspadowym dachem lub dobierz kąt nachylenia dachu taki, jaki Ci odpowiada. Projekty w Archeton są dopracowane, a zespół naszych architektów zadbał o każdy szczegół. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Znaleziono 468 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 468 projektów
WT 2021
zdjecie_z_logo_glowne_standard