Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

OZE

Znaleziono 26 projektów

Wyświetlanie 1-26 z 26 projektów

Kolekcja domów OZE

Na popularność odnawialnych źródeł energii wpływają zarówno zmiany klimatyczne, zaostrzająca się polityka UE, jak i fakt, że kończą się zasoby paliw kopalnych. Dla inwestorów, którzy chcą przejść na ekologiczne źródła odnawialne, opracowaliśmy kolekcję OZE.

W domach z kolekcji OZE możliwy jest wdrożenie różnego rodzaju rozwiązań.
Mogą to być kolektory słoneczne, które wykorzystują energię solarną do przygotowania c.w.u. i stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych kotłów i podgrzewaczy elektrycznych. Popularnością cieszy się też fotowoltaika (instalowana w systemie MyRoof, który łączy pokrycie i panel PV, jak również jako osobna instalacja montowana na dachu czy gruncie). Umożliwia ona korzystanie z niewyczerpywalnej energii słońca do produkcji prądu zasilającego urządzenia elektryczne w domu.

Pompy ciepła to rozwiązanie, które pozwala czerpać odnawialną energię skumulowaną w gruncie, powietrzu lub wodzie. Można ją wykorzystać do ogrzewania domu zimą, chłodzenia latem, jak również do przygotowania c.wu.u.

W domach jednorodzinnych z kolekcji OZE można też montować kotły na biomasę, czyli paliwa pochodzenia roślinnego – np. pellet, które są ekologiczną alternatywą dla kotłów starego typu (m.in. węglowych).