Polecane nowości

Malik Bobo
Jaskier Alfa
Zyga OZE
Ajaks Prima
Jagoda Solo Prima
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Nowe produkty

Projekty z poddaszem użytkowym

Projekty z poddaszem użytkowym

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym doskonale sprawdzają się praktycznie na każdym rodzaju działki. Zapewniają też odpowiednią przestrzeń mieszkalną. Co je wyróżnia i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym wyróżnia się projekt domu z poddaszem użytkowym?
Wśród popularnych projektów domów jednorodzinnych największą grupę stanowią domy parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym. Przy tej samej powierzchni użytkowej te pierwsze wymagają jednak znacznie większej działki. Domy piętrowe gwarantują co prawda drugą kondygnację, ale są droższe w budowie, niż typowy dom z poddaszem użytkowym parterowy. Jeżeli aspekt ekonomiczny nie jest dla Ciebie bez znaczenia powinieneś postawić właśnie na te ostatnie. Zwłaszcza że nie tracą one na funkcjonalności.

Mniejsza powierzchnia zabudowy w stosunku do parterówek sprawia, że nadają się bez problemu na wąską działkę. Projekty przewidują zwartą bryłę budynku, co również obniża koszty realizacji oraz późniejszej eksploatacji. Łatwo też podzielić je na strefę dzienną i nocną. Na górze mogą znajdować się sypialnie, na dole z kolei salon, jadalnia, pokój gościnny oraz kuchnia. Parter to także dobre miejsca na pomieszczenia gospodarcze takie, jak kotłownia, pralnia czy spiżarka.

Domy z użytkowym poddaszem – co wybrać?
Domy z poddaszem użytkowym wyróżniają się mniejszą powierzchnią fundamentów, co jednak nie oznacza zmniejszonej powierzchni użytkowej. Decydując się na budowę domu możesz uzyskać sporą przestrzeń mieszkalną rozlokowaną na dwóch kondygnacjach. Są to projekty przeznaczone zarówno dla wielodzietnych rodzin, jak i dla pary czy jednej osoby. Jeżeli zależy Ci na tym, aby koszty budowy domu były jak najmniejsze, to niewielki dom z poddaszem użytkowym będzie idealnym rozwiązaniem.

Bez problemu znajdziesz budynki w stylu tradycyjnym lub nowoczesne projekty domów. Projekty uwzględniają też domy do zabudowy szeregowej lub zabudowy bliźniaczej.

Warunki zabudowy
Dom musi odpowiadać parametrom zapisanym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i być dopasowany do warunków zabudowy wydanych przez właściwy organ administracyjny. To niezbędne, abyś otrzymał pozwolenie na budowę zgodnie z projektem. Uwzględniane parametry to: wysokość budynku, liczba kondygnacji, kształt dachu i kąt nachylenia dachu.

Gotowe projekty domów z poddaszem i piwnicą
Projekty domów małych to najczęściej tylko dwie kondygnacje. Niewątpliwą zaletą tej opcji są niskie koszty budowy. Jeśli jednak potrzebujesz więcej przestrzeni powinieneś rozważyć projekt domu z piwnicą. Podpiwniczenie może obejmować całość lub część domu. W razie potrzeby piwnica może wychodzić poza obręb budynku mieszkalnego.

Jeżeli posiadasz samochód to zwróć też uwagę na projekty z garażem jednostanowiskowym lub garażem dwustanowiskowym. Popularnym rozwiązaniem jest garaż wbudowany czy połączony z piwnicą, ale nie brakuje projektów z garażem dobudowanym. Możesz tam urządzić również składzik na narzędzia lub innego rodzaju pomieszczenia gospodarcze.

Zalety projektów domów z użytkowym poddaszem
Projekty domów z poddaszem użytkowym mają wiele istotnych zalet. Sama konstrukcja domu jest zgrabna i estetyczna i nadaje się także na wąskie działki. Zarówno projekty domów parterowych, jak i piętrowych oznaczają z reguły większe koszty, niż w przypadku wyboru projektu domu z poddaszem mieszkalnym.

Poddasze użytkowe możesz doskonale zaaranżować urządzając tam sypialnię, dodatkowe pokoje, czy drugą łazienkę. Wprawdzie dach odrobinę ogranicza przestrzeń poddasza, ale przy pomysłowym rozplanowaniu nie musi to stanowić dużego kłopotu.

Budynek, który posiada poddasze użytkowe pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Na górnej kondygnacji możesz zamontować strop podwieszany, który ograniczy do minimum ogrzewaną kubaturę. Dzięki temu zaoszczędzisz na rachunkach.

Profesjonalny projekt domu z poddaszem użytkowym
W biurze projektowym Archeton oferujemy naszym klientom szeroki wybór różnorodnych projektów. Dom parterowy z poddaszem użytkowym to jedna z tych konstrukcji, które cieszą się największym zainteresowaniem.

W naszej ofercie znajdziesz projekty dostosowane do Twoich potrzeb. Proponujemy większe domy z poddaszem użytkowym przeznaczone dla całej rodziny, z garażem i piwnicą lub mniejsze, których zaletą jest niższy koszt budowy. Polecamy też projekty z garażem wbudowanym lub połączonym z piwnicą.

W projektach domów Archeton dbamy o dopracowanie wszystkich szczegółów. Oferowane projekty budynków z poddaszem użytkowym charakteryzują się zarówno wysoką funkcjonalnością, jak i niebanalną architekturą. Konstrukcje posiadają dach dwuspadowy, który nadaje bryle eleganckiego wyglądu. Jeżeli zależy Ci na przestronnym salonie to wybierz projekt z dużym pokojem dziennym. Możesz też postawić na większą kuchnię lub gabinet.

Decydując się na wybudowanie domu według naszego projektu nie będziesz miał problemu z przejrzystym podziałem stref. Projektujemy domy energooszczędne, które stają się komfortowym miejscem zamieszkania dla właścicieli. Skorzystaj z oferty biura projektowego Archeton!

Znaleziono 526 projektów

Wyświetlanie 1-48 z 526 projektów