Polecane nowości

Jaskier Alfa
Figa Lux
Alicja Atu
Martin Max
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

Nowe projekty

Nowe projekty
9
Wszystkie nowe projekty

Szukaj

Projekty z dużą kotłownią

Kotłownia jest niezwykle ważnym miejscem z punktu widzenia funkcjonowania domu. W zależności od sposobu, w jaki go ogrzewamy, powinna ona posiadać inne cechy. Większej kotłowni będziemy potrzebować, gdy do zapewnienia komfortu cieplnego mieszkańcom używamy pieca na paliwo stałe. Nie tylko dlatego, że urządzenia tego rodzaju są po prostu większe. Musimy posiadać również powierzchnię, w której będziemy składować węgiel. Duże pomieszczenie przeznaczone na kotłownię to również wyższy poziom bezpieczeństwa wynikający z łatwiejszej wentylacji. Kotła wykorzystującego paliwo stałe nie możemy niestety postawić w pokoju, który wykorzystujemy jako pralnię lub pomieszczenie gospodarcze. Wynika to ze względnie dużej ilości pyłu, który mógłby osiadać na suszących się ubraniach - jest go oczywiście najwięcej w przypadku węgla.

Projekty domów z dużą kotłownią - na co zwrócić uwagę?
Jeśli kotłownia jest odpowiednio duża i została zaprojektowana w odpowiedni sposób, może stać się pomieszczeniem technicznym czy składzikiem, w którym przechowywać będziemy przedmioty używane sezonowo lub takie, które nie powinny znajdować się na wierzchu. Najwięcej miejsca na kotłownię w projekcie domu możemy przeznaczyć, gdy umiejscowimy ją w piwnicy - wtedy często zajmuje ona całą ścianę boczną. W większości wypadków duże kotłownie posiadają osobne wejście, rzadziej wchodzimy do nich przez garaż czy inne pomieszczenie.

Zapraszamy do przejrzenia ofert znajdujących się w tej kategorii!
Duża kotłownia oznacza swobodę wyboru paliwa i sposobu ogrzewania domu. Można ją również traktować jako składzik, a w przypadku zastosowania pieca gazowego - jako pralnię. Wybór gotowych projektów domów z dużą kotłownią zawiera propozycje o powierzchni 68-337 m2, w których kotłownia ma nie mniej niż 6 m2. Pomieszczenie to projektowane jest na parterze (dostępne z zewnątrz lub z sieni), niekiedy w piwnicy. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu zapraszamy do strony kolekcja projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.

Brak dostępnych projektów

Bądźcie czujni! Jak tylko dodamy projekty to pojawią one się tutaj.