Dominik Prima
Anita Alfa Prima
Lena Beta
Kordian Nano
Kolekcje projektów

Szukaj

Kolekcje projektów

projekty z kotłownią na paliwo stałe

Znaleziono 37 projektów

Wyświetlanie 1-37 z 37 projektów

Gotowe projekty domów ogrzewanych na paliwo stałe
Gdy wybieramy projekt domu, powinniśmy być już pewni zastosowanej w nim metody ogrzewania. Jeśli technologia, którą chcemy wykorzystać, opiera się na paliwie stałym, będziemy musieli zadbać o wyodrębnione pomieszczenie. Cechy kotłowni nie są całkowicie dowolne. Wiele z nich zależy od regulacji prawnych. Na szczęście wiele z nich bierze pod uwagę również komfort użytkownika.

Czym powinna się charakteryzować kotłownia?
Z punktu widzenia bezpieczeństwa najbardziej istotne jest zapewnienie właściwej wentylacji pomieszczenia i ochrona lub wyeliminowanie palnych materiałów. Wentylacja dzieli się na nawiewną i wywiewną. Rozmiary stanowiących je otworów wynikają z przepisów. Nawiew musi mieć przynajmniej 200 cm2 w przekroju i znajdować się metr nad podłożem. Wywiew powinien odbywać się kominem o wymiarach 20 cm na 20 cm lub szerszym. Ważnym zagadnieniem jest składowanie paliwa. Możemy trzymać je w kotłowni lub w innym, przeznaczonym tylko do tego pomieszczeniu. Niezależnie od tego, gdzie znajdzie się surowiec, powinniśmy zabezpieczyć go przed zagrożeniem pożarowym.

Jak duże powinno być pomieszczenie przewidziane w projekcie domu na paliwo stałe?
Zwykle kotłownie mają jedynie parę metrów kwadratowych. Dobrym pomysłem wydaje się umiejscowienie jej obok garażu - oba pomieszczenia mogą być źródłem pyłu, dlatego warto je odizolować od reszty domu. Przy wyborze projektu domu na paliwo stałe należy również zastanowić się nad zapewnieniem łatwego transportu opału z zewnątrz. Spełnienie wymagań prawnych powinno iść w parze z wygodą użytkowników.

Projekty domów na paliwo stałe w bogatej ofercie Archeton
Poniższa lista przedstawia zbiór wszystkich gotowych projektów domów na paliwo stałe widniejących w ofercie pracowni Archeton. Jeżeli w poniższej kategorii nie znajdą Państwo odpowiedniego dla siebie domu, zapraszamy do strony kolekcje projektów lub wyszukiwarka projektów w celu dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania projektów.